Skocz do zawartości
Gość

Wpływ powietrza na pracę odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć, wiadomo nie od dziś że odpieniacz białek  to bardzo czułe urządzenie,możemy to zaobserwować przy podawaniu różnych pokarmów ,leków itp,jego praca wówczas jest nie równa albo kubek przelewa albo piana w komorze bardzo spada.

To samo tyczy się zasysanego powietrza,ale do tej pory myślałem że ma to wpływ na natlenienie wody ,niektórzy nawet na poprawę wydajności odpieniacza wyprowadzają wężyk na zewnątrz skąd jak wiadomo doprowadzane jest bardziej natlenione powietrze .

Wczoraj ku mojemu zdziwieniu,wczesną nocą mój odpieniacz zaczął wariować i przelewać ,na szczęście kubek  był wyczyszczony bez urobku.

Powodem było i tu wcale nic nie zmyślam uwaga : malowanie :) 

Tak hobbyści  malowanie ,a co za tym idzie unoszący się w powietrzu zapach i pewnie jakieś chemikalia.

Mieszkanie było wietrzone cały dzień,farba dobrej jakości oraz nie śmierdząca ale mimo to odpieniacz zaczął wariować. Pierwszy raz skręciłem powietrze na maxa na noc by spać spokojnie,od rana stopniowo zwiększam napowietrzanie i pomału dochodzę do normalnych ustawień. Spotkaliście się z takim bądz podobnym problemem u siebie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MorskiMen problem nie dotyczy jedynie zbiorników morskich.

Dlatego m.in w pomieszczeniach gdzie znajduje się akwarium z pracującym odpieniaczem nie używamy świec zapachowych, odświeżaczy powietrza, preparatów na komary, czy tym podobnych wynalazków. Wszystko co znajdzie się w powietrzu, zostanie zassane i kolokwialnie mówiąc, wtłoczone wraz z powietrzem do słupa wody w akwarium. To samo dotyczy zwykłych pompek z kamieniem, w akwariach słodkowodnych.

Obserwuj teraz zbiornik, czy nie pojawią się jakieś plagi. U mnie w ten sposób, po ostrej imprezie w akwarium brachicznym doszło do zakwitu bakterii?

a w pomieszczeniu nie było nawet palone, po prostu tłum ludzi, i zapachy wszelakie?

Jest cała masa tematów na forach poruszająca ten problem, i u każdego pojawił się inny problem, od wysypu glonów po zmętnienia i inne cuda wianki

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×