Skocz do zawartości
Speedo1544

Acreichthys tomentosus - Brzydal co lubi podjadać

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat bo takiego ogólnego nigdy nie widziałem na necie

Wiadomo wszystkim że przysmakiem Brzydale jest Aiptasia ale nie samą aiptasią brzydal żyje

Z mojego doświadczenia a brzydala mam od grudnia 2019 r znikły w baniaku

- Aiptasia

- Euphilia

- Xenia której miałem na prawdę sporą ilość

Teraz chciałbym dołożyć coś do baniaka żeby było bardziej wesoło i mam dylemat,zostawiać brzydala dalej i ryzykować że nie posmakuje mu nowy koral czy pozbyć się go

Aiptasia znikła w jakieś 2 tygodnie i można powiedzieć że od połowy stycznia nie mam nic w baniaku

Brzydal korale zjadł przed aiptasią i teraz wcina mrożonki jak reksio szynkę

A tak prezentuje się mój Brzydal

Jaki macie doświadczenie z tym ciekawym potworkiem

brzyd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z brzydalem z akwarium mam takie, że jak go znikniesz i nie dasz czegoś innego na aiptasie to pojawią się znowu, a co do tego co lubią brzydale w kwestii korali to jest mocno uzależnione od konkretnego modelu mój np nie podjadał żadnych natomiast miał duże parcie na zwiedzanie pokoju i za którymś razem go już nie odratowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temat przeniosłem do działu ryby.

 

Mój brzydki jak wyjadł wszystkie róże zaczął również podjadać LPS. Przede wszystkim Euphyllie. Pomogło zwiększenie częstotliwość karmienia.

44 minuty temu, kubasikor napisał:

w kwestii korali to jest mocno uzależnione od konkretnego modelu 

Tu się zgadzam. Znajomy ma brzydala który nie je korali, nie je różyczek. Za to mrożonki uwielbia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pawku napisał:

Mój brzydki jak wyjadł wszystkie róże zaczął również podjadać LPS

Mój na odwrót

Najpierw poleciała euphilia później różyczki i jak już zjadł wszystkie zabrał się za mrożonki i xenię na deser

Xeni najbardziej mi żal bo upodobały sobie ją błazenki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwie takie rybki. Jedna zaraz po zakupie zabrała się za wyjadanie aiptazji. Po skończonej robocie poszła dalej do innego zbiornika. Za drugim razem brzydal w ogóle nie interesował się aiptazja dopiero głodówka i pobyt w kominie spowodował że zaczął jeść rózyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby stwierdzić że jakiś brzydale nie jadał korali trzeba ustalić jakie ktoś miał korale w baniaku. Ktoś miał np. briareum i sinularie plus coś tam i stwierdza, że brzydal mu nie jadł.

 

Miałem brzydale i zawsze wcinał korale, podobnie jak centropygi tez w końcu jak dorosły żarły (szczególnie zoasy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×