Skocz do zawartości
Gość

ospa :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Niestety dopadło i mnie na to wychodzi,zakupiłem nową rybkę -wczoraj(w sklepie oglądana ze wszystkich stron-nic nie widziałem),przewieziona w styrobxie ,normalna aklimatyzacja,a dzisiaj tj 08.10 po powrocie z pracy patrzę na nią i widzę że jest obsypana delikatną kaszką najwięcej na płetwach,pewnie miała i to wczoraj ale przy niebieskim świetle nie było tego widać,rybka normalnie pływa i pobiera pokarm czasami delikatnie ociera się o skały, na reszcie obsady brak jakichkolwiek oznak ale to za wcześnie tak myślę,zdjęcia nie dodam bo skubana jest szybka i ciężko uchwycić te kropki ,temp 25 c karmię mrożonkami z Ocean Nutrition, artemią oraz mysis z dodatkiem  czosnku.

W zbiorniku pływa (doktorek) oraz krewetka czyszcząca 

Co byście mi polecili do skutecznej walki z tym pierwotniakiem? lampa uv nie wchodzi w grę 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, Osmodeusz napisał:

niech zgadnę Hepatus?

 

Pseudocheilinus hexataenia :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jutro mogę mieć : Aquaforest Garlic oil ale chyba też zamówię ten kordon bo trochę tych kropek ma i myślę że same witaminy nie pomogą :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

ja w szafce mam Herbtane na wszelki wypadek, ale podobno po niej ślimaki padają jak muchy

 

Po herbtane nic nie pada, można stosować bez problemu. Masz pewność, że to ospa? Daj zdjęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, danielj napisał:

Daj zdjęcie.

Zdjęcia nie da rady zrobić,za małe to a ryba za szybka ,ale jak mi się uda to coś wstawię ,są to niewątpliwe kropeczki na całej rybie ,większe i mniejsze,na korpusie kaszka  

2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

masz małą obsadę

w zbiorniku jest ogólnie 8 ryb między innymi doktorek oraz krewetka jeśli chodzi o czyścicieli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege w klubie.;p ja narazie daje tylko czosnek do jedzenia, widac kropek mniej maja. Ryby caly czas jedza i sa aktywne. Na spolojnie z tym tak jak pisza witaminki i cos na wzmocnienie. I nic nie dokupuj narazie.;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, Kmil napisał:

narazie daje tylko czosnek do jedzenia

jak go przygotowujesz? tzn z ilu główek wyciskasz sok i jak często karmisz?

 

27 minut temu, Kmil napisał:

cos na wzmocnienie

coś tzn co :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MorskiMen napisał:

jak go przygotowujesz? tzn z ilu główek wyciskasz sok i jak często karmisz?

Ja gniote 1 zabek i polowa wrzucam do mrożonek i tyle tak raz dziennie.:)

A co na wzmocnienie to nie wiem bo nie bylem jeszcze w sklepie.;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na chwilę obecną wszystkie rybki pływają normalnie zainfekowana Hexa jakby miała mniej tych kropek, nie ociera się już tak jak na początku(praktycznie wg się nie ociera) co jakiś czas widzę że skubie ją labroides dimidiatus, pokarm pobierają wszystkie rybki bez wyjątku, zaopatrzylem sie dziś w witaminy Garlic Oil i zamierzam podawać przez parę dni przy karmieniu, na wszelki wypadek wziąłem też Kordon ich attack ale puki co wstrzymam się z jego podawaniem-jeśli inne rybki się zakażą wtedy zacznę podawać, jestem dobrej myśli że wszystko się ustabilizuje ,daje im święty spokój i obserwuję.

IMG_20191109_161134.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, dużo ryb po wpuszczeniu ma kropki. Stres robi swoje, kilka dni i wszystko wraca do normy. Na razie obserwuj co się dzieje i bez grzebania w akwarium.

Wpuszczałeś na zgaszonym świetle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, elespero napisał:

Wpuszczałeś na zgaszonym świetle?

wpuszczałem na samym niebieskim,generalnie nie panikowała ani nie chowała się po kątach zaraz po wpuszczeniu pływała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie panikuj i poczekaj. Jak do 2 dni nie zejdzie to wtedy działaj.
Na przyszłość to jak wpuszczasz nowa rybkę to zgas światło i niech zapali się dopiero na drugi dzień. Ryby lepiej reagują.
A z innej beczki, wiesz że hexa to zadzior?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×