Skocz do zawartości
MorskiMen

morskie 300 +70

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kmil napisał:

Do ukwiału nie jestem przekonany niestety, obawiam się że będzie łaził a istnieje też szansa że wg nie zostanie zasiedlony przez blazenki 

🤔

Edytowane przez MorskiMen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tez racja. Ja mam quadri to siedzi w miejscu ale blazny chyba nawet nie wiedza o jego istnieniu. Mam tez crassa one sa mniejsze nie spaceruja duzo i podobno nie parzą.;p a moje blazny w nich siedza.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, MorskiMen napisał:

Do ukwiału nie jestem przekonany niestety, obawiam się że będzie łaził a istnieje też szansa że wg nie zostanie zasiedlony przez blazenki 

🤔

Dlatego w każdym akwarium błazny mają u mnie euphyllie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Pawku napisał:

Dlatego w każdym akwarium błazny mają u mnie euphyllie :)

Moje ani w ukwiale ani w euphylli nie chcą się zadomowić

Jestem zawiedziony Film Gdzie jest Nemo KŁAMIE

One nawet nie są tak ładne i składam oficjalny protest

:banana:

Edytowane przez Speedo1544

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pawku euphylia normalnie Ci polipuje jak blazny ja mecza? Bo u mnie ino ja dotkna to sie skula.;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Speedo1544 napisał:

One nawet nie są tak ładne i składam oficjalny protest

o gustach się nie dyskutuje :Pto tak jak z kobitkami jednemu się podoba drugiemu nie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Kmil napisał:

@Pawku euphylia normalnie Ci polipuje jak blazny ja mecza? Bo u mnie ino ja dotkna to sie skula.;p

Normalnie polipuje a blazny się taplaja w niej jak dzieci w kąpieli 😋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, MorskiMen napisał:

Dziś trochę wolnego więc był czas na testy 😀

IMG_1574523192362.jpg

Parametry bomba a jak szkiełko? Korale zadowolone? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korali,systematycznie przybywa ale jeszcze jest dużo miejsca do obsadzenia, korale zadowolone choć niestety 1 sps Milka grymasi ☹️ wiem że one grymaszą więc czekam cierpliwie co czas pokaże, z rybek praktycznie mam już wszystko co chciałem i raczej oprócz mandaryna nic już w baniaku nie wyląduje. Co do po4 to chciałbym mieć niższe, a Wy jak u siebie je obniżacie i na jakim poziomie utrzymujecie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Delikatnie parametry się zmieniają i zaczyna się pobór mg ca i Kh, ruszyło  też no3 delikatnie i wynosi 0.2, martwi mnie jedynie po4 bo od 2 tygodni wynosi 0.25 

Screenshot_20191208_144051_com.android.gallery3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MorskiMen napisał:

Delikatnie parametry się zmieniają i zaczyna się pobór mg ca i Kh, ruszyło  też no3 delikatnie i wynosi 0.2, martwi mnie jedynie po4 bo od 2 tygodni wynosi 0.25 

Screenshot_20191208_144051_com.android.gallery3d.jpg

Czekałem na aktualizację ale z zdjęciami a tu parametry.... :P

Ja bym się nie przejmował. Jeśli utrzymujesz na stałym poziomie to nic się nie stanie. Pytanie czy korale jakoś reagują?

Musisz zacząć myśleć o dozowaniu pewnie ballinga? Czy na razie same podmiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Pawku napisał:

Musisz zacząć myśleć o dozowaniu pewnie ballinga

Prochy już wymieszane i czekają,postawiłem na Fauna Marin,na razie samo kh mg i ca za jakiś czas dojdzie Fauna Marin Trace.

9 minut temu, Pawku napisał:

Czekałem na aktualizację ale z zdjęciami

Będą i zdjęcia spokojnie :) wszystko w swoim czasie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Mariusz

Piszesz że  milka Ci grymasi a pomyślałeś o oświetleniu?  Jeśli w dalszym ciągu masz 54W w ledach ( nie patrz na świetlówki)to stanowczo za mało nawet na miękkasy..Dołóż jeszcze raz tyle i powinno zadziałać:thumbsup: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, cichy napisał:

Piszesz że  milka Ci grymasi a pomyślałeś o oświetleniu?

tego nie wziąłem pod uwagę  😔choć miękkie przy tym oświetleniu co mam  fajnie się pompują a milka ustawiona  najwyżej jak się da.Trzeciej lampy nie dołożę bo fizycznie zabraknie mi miejsca na nią  :) ale coraz bardziej myślę o zrobieniu belki led diy do swojego akwa :) ewentualnie led z ali :) 

Edytowane przez MorskiMen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz ,miękkie mają szeroki margines adaptacji co do oświetlenia , żyją na głębokościach od 0,5m do kilkudziesięciu metrów. SPS niestety nie - zakres głębokości ich występowania jest dość wąski i z reguły są to  górne strefy rafy( oczywiście jak wszędzie są i tu wyjątki). Milka w Twoim przypadku

potrzebuje trochę więcej światla:yes: a nie mikro/makro elementów które masz na przyzwoitym poziomie ( przy po4 na poziomie 0,25 korale nie umierają😊)

Edytowane przez cichy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie masz dużo racji w tym co piszesz :). Reasumując na samopoczucie milki w tym wypadku mogły mieć wpływ trzy konkretne sytuacje,a mianowicie młody system,co prawda na stabilnych parametrach ale nie dojrzały biologicznie bo jak wiemy to potrafi i rok dojrzewać zanim się ustabilizuje a mój ma dopiero cztery miesiące ,po drugie to tak jak wspomniałeś wpływ mogło mieć oświetlenie, a po trzecie zastosowany przeze mnie preparat na ospę ( kordon ich attack oraz kordon rid fungus) mimo że ziołowy oraz nie szkodliwy dla korali bezkręgowców i ryb ale tak na prawdę po nim milka mogła zacząć  grymasić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mały update. 

Na chwilę obecną ospa w odwrocie, rybki zdrowe, apetyt dopisuje i co najważniejsze zero strat, lampa uv pracuje 24 h od jutra planuje  2 h dziennie. 

Trochę korali wpadło do baniaczka - dzięki Marian za zdrowe korale i miłą pogawędkę.

Miejsca jeszcze trochę wolnego jest więc coś jeszcze będę chciał dodać .

Jak na razie zero większych plag i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Pozdrawiam 😉

DSC04782.JPG

DSC04779.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi