Skocz do zawartości
juwewaldi

montipora kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

Skiba, a możesz podać gdzie kupić taki lepszy salimetr? Bo wszędzie są te "popularne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto robił fotkę? :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam dużego spławika TM. Na zdjeciu Skiby na dole .Jego wskazania pokrywaja sie z wskazaniami Profiluxa i za diabła nie idą w parze z reflektometrami ( sprawdziłem ich hurtem 6 szt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, niby tak ale... na stronie skiby jest niestety tylko "popularny" salimetr :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej,ten spławik ma ok 25cm długości,a co do soli to jaka jest najlepsza na dzień dzisiejszy?

Jesli to taki długi spławik to ok , są ręcznie kalibrowane więc dokładne:)

Co do soli to najlepsze moim zdaniem są TM bio actif i RBS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam dużego spławika TM. Na zdjeciu Skiby na dole .Jego wskazania pokrywaja sie z wskazaniami Profiluxa i za diabła nie idą w parze z reflektometrami ( sprawdziłem ich hurtem 6 szt).

"Reflektometry" się kalibruje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, Boze jakie szczeście ze i tu spłynałes racząc mnie skarbnica swojej mądrości. Napewno wiesz również że kalibruje sie w temp....? z woda z ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeslii ktos planuje zakup spławika Tropik, to moja rada żeby obchodzic sie z tym jak z jajkiem. Trzy juz pobiłem. Cholernie delikatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juwewaldi tak ten wiekszy to spłwik TM

Spławik o którym piszesz ze ma 25cm to standard Aquamedica za 29zl ale swojego czasu mieli oni w ofercie też duże spławiki niczym praktycznie nie odbiegające od tych TM niestety w ofercie handlowej już ich nie ma

Co do obchodzenia się z dużym TM Kostia ma racje trzeba z nim jak z jajkiem bo przewężenie jest bardzo delikatne a co za tym idzie podatne na pęknięcie

Osobiście jeszcze żadnego nie połamałem ale znam już 2 osoby które to zrobiły :)

Dodam od siebie iż mam też refraktometr Delteca który mimo wyskalowania pokazuje o 2 krechy więcej ale może to wynikać z tego że część producentów uwzględnia przyciąganie ziemskie a część nie

Co do tych popularnych salimetrów wystarczyło by je poprawnie skalibrować czyli sprawdzić w roztworze kalibracyjnym i ewentualnie uwzglednić poprawkę w odczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thcskiba a gdzie można kupić te płyny kalibracyjne do wyskalowania salimetra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×