Skocz do zawartości
Speedo1544

Acreichthys tomentosus - Brzydal

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem małego Brzydala ale czytając różne wpisy na necie to niekoniecznie będzie żywił się aiptazją ale również lubi podgryzać różne korale.

W baniaku na ten moment szału nie mam ale też bym nie chciał stracić tego co mam

Macie jakieś doświadczenie z tym potworkiem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie że masz obawy - większość liczy właśnie że poradzi sobie dzięki niemu z aiptasią jednak każdy osobnik ma swoje upodobania kulinarne( miejsce pochodzenia?).

W moim poprzednim zbiorniku po zrobieniu porządków z ,,różą", następnie zabrał się za zoantusy a gdy tych brakło to wytrzebił mi pokażną kolonię xenii.

Tak więc nie ma reguły ale możesz spróbować może trafisz na takiego który będzie Ci odpowiadał.

A tak na marginesie to 85l trochę mało chyba że chcesz go trzymać samego ewentualnie plus jeszcze jedna mała rybka i dość...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie będę mógł go trzymać cały czas 

Myślałem o małym osobniku który poradzi sobie tylko z aiptasią a później poleci do sklepu na wymianę 

Boję się ponieważ mam z 3 główki które również mogę usunąć ręcznie i później weźmie się za zoa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 sztuki pierwszy wykosił aiptazje od razu,a  drugi w ogóle się nie interesował . Musiałem go przeglodzić w kominie żeby spróbował aiptazji. I potem do zbiornika. Jak już zjadł wszystkie to poszedł dalej. Teraz mam helmona i mam spokój.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej krewetki, pomału wytrzebią aiptasie a nie zauważyłem żeby ruszały korale a brzydal niestety po exterminacji prawie całej aiptasi(okazalo się po czasie ze jednak nie wykosił całej) zaczał konsumować dunkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już darowalem sobie brzydala  chociaż bardzo mi się podoba 

Na ten moment postaram się ręcznie usunąć aiptasie bo nie jest jej dużo 

Zastanawia mnie tylko 1 sztuka która usadowila się w dziurze skały 

Jak chce ją wyciągnąć to ona chowa się w dziurze i d*pa 

No chyba że to przybysz z innej planety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ci będzie w ten sposób walczyć z aiptazją  . Obawiam się że ona wygra . Pomyśl nad jej naturalnymi wrogami. Zanim zauważysz że 90%życia w akwarium to aiptasja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×