Skocz do zawartości
Zenek2424

450l bez sumpa czy to realne?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 9.12.2019 o 17:54, Zenek2424 napisał:

Nie próbowałem i jeśli miałbym ten tłumik wypełnić wata to pewnie będzie problem ją później wydobyć. Narazie włożyłem plastikowa srubke i jest ciut lepiej i normalnie pieni ale to jeszcze nie to choć narazie zostawiam jak jest a za jakiś czas pomyślę o innym sprzecie.

Mała aktualizacja po dołożeniu skały :D 

IMG_20191208_152508.jpg

Kolego sympatyczny może wrzucisz temat do Nasze akwaria i trochę opiszesz co tam masz z technicznego i biologicznego punktu widzenia :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2019 o 16:40, Zenek2424 napisał:

Już tam gdzieś wyczytałem że duże zbiorniki ładnie smigaja bez sumpa. Jesli o mnie chodzi to wolę miekasy i LPSy. W reefmaxie mam właśnie takie a z ryb to blazny, pterapogony, babka, magnifika, salarias. Jeśli odpalił bym 450ke to napewno doszły by tam jakieś większe ryby np hepatus, żółtek, białobrody może jeszcze ze 2szt jakieś mniejsze i tyla. Możecie polecić jakieś sprzęty konkretne modele które mógłbym już szukać i ewentualnie zakupić. Chciałbym powoli się przygotować skoro można bez sumpa to ogarnąć :)

Poszukaj wewnętrznych odpieniaczy. Wiem że Tunze sprawdzone modele. Jakie, to już proponuje abyś sam się wgłębili w temat. Cała przyjemność na tym polega:). 
 

W dniu 26.11.2019 o 09:56, Sawiksaw napisał:

A załóż kawał gąbki ale na wloty. Zamiast tej srobki która ci zmniejszyła wydajność piany 

Może dźwięk jest spowodowany ściętymi końcówkami rurek powietrza? W moim deltecu tłumik ma zbliżony wygląd z tą różnicą, że rurka jest obcięta na prosto i praca jest praktycznie niesłyszalna w porównaniu z tym jak zdejmę górne wieczko z tłumika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×