Skocz do zawartości
Orefter

Akwarium morskie 54l + belka led.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich doświadczonych akwarystów. Chciałbym zacząć swoją przygodę z akwarium morskim bo dotąd miałem tylko akwarium słodkowodne i w związku z tym miałbym do was parę pytań. Mianowicie chciałbym przerobić belkę Led którą miałem w akwarium. Belka jest zbudowana na ledach 1W i ma 34 W takie diody: 8 - 8500 k,  12 - 4500 k, 6 - full spektrum, 4 - full spektrum white , 4 - 6500 k i chciałbym z niej odlutować wszystkie 4500 k, a zamiast nich dać 6 -Royal blue, 6 - blue (zwykłych bo ma 74 lm, a Royal blue 28 lm), a zamiast 6500 k dać diody o zakresie świecenia od 12000 - 20000 k a resztę diod zostawić. Czy taka lampa by wystarczyła? Kolejne pytanie to takie czy mogę odrazu po wlaniu Ro i dodaniu soli mogę włożyć żywą skalę na której są koralowce ? A trzecie pytanie to kiedy mogę włożyć obsadę?

 

 

Edytowane przez Orefter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystkie diody w tej lampie nadają się do wymiany, żółte na białe zimne, a pozostałe na niebieskie. 8500 K czy full spectrum w morskim są ok, gdy świecą nad refugium ?. Po wlaniu RO, dodaniu soli i wymieszaniu wkładasz do akwarium samą żywą skałę. Nie wiem jakie dokładnie koralowce masz na myśli, na żywej skale ze sklepu czasem trafią się jakieś gratisy, część z nich przeżywa inne padają. Większe koralowce i resztę obsady wprowadza się po okresie dojrzewania akwarium, kiedy parametry na to pozwalają. Zazwyczaj po kilku tygodniach.

Edytowane przez Pawlick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×