Skocz do zawartości
gibi1984

RESTART

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po baaaaaaardzo długiej przerwie . Akwarium śmigało bardzo dobrze ale niestety z braku czasu zostało zaniedbane mega zaniedbane . Zwierzęta oddałem znajomemu którego sam namówiłem na start z solniczką i mają się dobrze ale w końcu muszę je odebrać bo ma ciasno już w zbiorniku . Mam kilka pytan w zbiorniku praktycznie całkowicie wyparowała woda skała się osuszyła siłą rzeczy, jak to teraz zrestartować ? czytałem kilka tematów o wybielaczu ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.Myślałem jeszcze o myjce ciśnieniowej potem oczywiście płukanie w ro z silną cyrkulacją i może jakaś pompa obiegowa żeby syf wypłukiwała przez gąbkę czy coś. Zdjęć nie będę wstawiał bo aż wstyd :( jakby ktoś z wlkp był chętny do pomocy to czekam na kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Skałę do beczki zalej ro plus pompa do cyrkulacji. Co 2. Dzień wylej wode i zalej nową ro, tak przez tydzień plus garść węgla. Po tygodniu płukania zalej ro i daj bakterie ja polecam specjal blenda , węgiel i coś na fosforany. Trzymaj ok miesiąca i co tydzień dawka bakteri. Jak no3 będzie 0 to powoli ją posul po 2 dniach od zasolenia daj mocną dawkę bakteri i zostaw na jakieś 2 tygodnie i do akwarium. Ja tak robiłem i jestem zadowolony. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz kajto muszę spróbować, skoro mówisz że ta metoda się sprawdziła u ciebie to i u mnie powinna wypalić :) a przez ten miesiąc nie podmieniać nic ? a ile bakterii lać tyle co wody w beczce czy więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podmian . Bakteri tyle do wody tak jak zaleca producent.

Edytowane przez kajto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz go włożyć w jakąś siatkę lub coś podobnego, będzie łatwiej usunąć/podmienić.

P.S. Powoli Ci idzie ten restart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żeczywiście coś powoli ? . Po co węgiel , adsorbery ? Jeszcze nie słyszałem o takim sposobie . Ta skała to trup , wymył bym myjką , potem zalał RO i cyrkulacja , po kilku dniach szorowanie i podmiana 100% wody . I tak ze dwa lub trzy razy , a potem same podmiany wody , aż testy pokażą No3 i Po4 0 . Ja tak zrobiłem jak startowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No idzie powoli ;( staram się dobrze przygotować . Czyli myjka podmiany na solance czy ro ? Mam zbiornik około 900 w obiegu wolałbym całości nie wymieniać ? Niema innego możliwego sposobu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podmiana wody w zbiorniku ze skałą na RO . Jak No3 i Po4 będzie 0 i nie będzie rosło to do głównego z solanką 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×