Skocz do zawartości
Aquar

Pomoc Przy Pierwszej Solniczce

Rekomendowane odpowiedzi

WItam :)

Już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie założenie jakiejś solniczki, ale do tej pory bawiłem się tylko w akwarystykę słodkowodną/roślinną. Stąd pojawia się kilka moich pytań, gdyż w akwarystyce morskiej jestem kompletnym laikiem...

 

1. Na początek myślałem nad czymś niewielkim (koszty...), akurat mam w domu puste akwa 27l (ewentualnie jest jeszcze 45l) ze szkła float i tu pytanie, czy bawić się w to, czy lepiej od razu inwestować w Opti White?

 

2. Wiele osób zaleca do takiej wielkości akwarium filtr kaskadowy FZN-3 z Aquael'a, a ja mam FZN-2, da radę?

 

3. Potrzebny cylkulator? Jaki?

 

4. Oświetlenie prawdopodobnie zrobię sam na Power LEDach, dobry pomysł?

 

5. Jaki filtr RO kupić?

 

6. Co jeszcze jest potrzebne do startu (oprócz sprzętu, skały), jakie wkłady do filtra, jaka sól, jakie różnego rodzaju "płyny" do wody itp. są potrzebne?

 

7. No i najważniejsze - w jakim sklepie się zaopatrywać w produkty (sprzęt, chemikalia, życie)? Niestety okolica, w której mieszkam to pustynia akwarystyczna, więc pozostaje tylko internet...

 

Chyba o niczym nie zapomniałem. Mam nadzieję, że będzie ktoś chętny podzielić się wiedzą i dać dobrą radę :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×