Skocz do zawartości
Pawcio

W oczekiwaniu na plagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dwa dni temu zalałem swój zbiornik wodą 180l, posoliłem solą INSTANT OCEAN odpaliłem dwa cyrkulatory JVP 101 temperatura obecnie 24 stopnie. Następnego dnia zanurkowała do środka skała 18 kg (niestety tylko sucha nie mam kontaktu z innym morszczakiem i zakupy robię tylko przez net). Następnie dolałem 16l tzw żywej wody ( to zamiast wody z podmiany z innego baniaka ponoć ma jakieś bakterie). Nad wszystkim świewci lampa led 80W o diodach biało, niebiesko, zielonych. (jest jasno na miękkie będzie). Mam też 18kg żywego piasku, I tu pierwsze pytanie sypać po tygodniu czy jak zejdą okrzemki na które właśnie czekam. Aktualnie woda w zbiorniku czysta skała nic nie oddaje do wody. Pytanie drugie odpaliłem na jeden dzień odpieniacz tunze 9006 i nie jestem z niego zadowolony nie mam sumpa więc wylądował w środku ale jest za wielki i słychać jak bije piane pozatym oddsaje do wody miliony bąbelków powietrza więc robi wypad. Jaki polecacie cichy zewnętrzny odpieniacz. I kiedy te plagi będą pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×