Skocz do zawartości
sudaklwg

Solniczka 80l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zalozyć solniczkę 80l 50x40x40

Mam takowy zbiornik z trzema otworami pod chydraulike 20mm (27mm otwóry)

Zamierzam wlożyc okolo 10-15kg suchej skaly. Okolo 5kg zywej skaly i okolo 9kg zywego piasku.

Moje pytanie do was brzmi tak.

Co sadzicie zeby zamiast sumpa z odpieniaczem i refugium dac zbiornik z dsb + refugium zamiast odpieniacza jako podstawe do dsb na dno zastosowal bym zwirek koralowy i na zwirek okolo 10-15cm piasku kwarcowego.

Co sadzicie o takim pomysle?

Dodam ze jestem poczatkujacym akwarysta i od ponad roku prowadze juz nie wiem jak to nazwac taka piko rafke 35l. Prosze o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSB + refugium w porządku, ale zanim to zacznie sprawnie działać, albo w razie jakiegoś "kaboom" dobrze mieć odpieniacz w zanadrzu i szybko zareagować. Dlaczego chcesz się pozbyć odpieńka z systemu? :).
Filtracje o której piszesz chcesz jak rozumiem mieć w osobnym zbiorniku i pomiędzy nimi wspomnianą pompę obiegową? Sama pompa, jeżeli nie będzie miała dużych oporów, czy dużej różnicy poziomów powinna mieć zadowalającą wydajność przy takim litrażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym zalozyć solniczkę 80l 50x40x40

Mam takowy zbiornik z trzema otworami pod chydraulike 20mm (27mm otwóry)

Zamierzam wlożyc okolo 10-15kg suchej skaly. Okolo 5kg zywej skaly i okolo 9kg zywego piasku.

Moje pytanie do was brzmi tak.

Co sadzicie zeby zamiast sumpa z odpieniaczem i refugium dac zbiornik z dsb + refugium zamiast odpieniacza jako podstawe do dsb na dno zastosowal bym zwirek koralowy i na zwirek okolo 10-15cm piasku kwarcowego.

Co sadzicie o takim pomysle?

Dodam ze jestem poczatkujacym akwarysta i od ponad roku prowadze juz nie wiem jak to nazwac taka piko rafke 35l. Prosze o pomoc:)

 

 

 

Nie za dużo skały? Ja do 96l włożyłem 7suchej i jest za dużo jak dla mnie, przynajmniej objętościowo. Pamiętaj ze sucha podwoi swoja wagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moge dac miej skaly oczywiscie. Zobaczymy jak bedzie efekt wizualny.

Tak oczywiscie ze dsb z refugium w osobnym zbiorniku w szafce.

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×