Skocz do zawartości
GeKa

BK 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Kupiłem odpieniacz BK300 z dwoma pompami podrasowany do 3300 l.

Jedna pompa 1500 l jest z regulatorem mocy.

Ale gdy ja nastawiam np. na zakres 40 W to ona płynnie schodzi do 29 W.

Ale jest to potwór wcale nie przereklamowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już poważny kawał sprzętu :). Pracuje w tym akwarium z podpisu czy planujesz coś większego?
Z tą pompą jest problem, czy "ten typ tak ma"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już poważny kawał sprzętu :). Pracuje w tym akwarium z podpisu czy planujesz coś większego?

Z tą pompą jest problem, czy "ten typ tak ma"?

Pracuje od wczoraj w tym zbiorniku ok.1250 l w obiegu.

Pompa ta regulatorem jest nowa zupełnie. A ta 1800 jest dwuletnia która nie była nawet w baniaku.

Jestem coraz mądrzejszy wtyk temacie ale chciałem się upewnić jak ktoś taka ma i nic nie sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jedna pompa jest z regulatorem (falownikiem) i ustawienie tego nie jest trudne ale wymaga trochę czasu...

Po pięciu godzinach pracy..

post-3926-0-34344800-1459716352_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz clona BK300, żadna oryginalna pompa pod odpieniacz od Royal Exclusiv nie posiada regulatora ! To o czym piszesz masz pewnie na obiegówce Jebao...

 

Przerabiałem temat zamienników w tym modelu i uwierz, żaden nie daje takiej piany i bąbelków jak oryginał. mają patent i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na stronie widziałem z falownikami. Miałem wszystko w oryginalnych pudełkach nie zrobiłem zdjęcia pomp.

Ale nawet na stronie acropory jest bk300 ponad 8000 zł

W załączniku zdjęcie falownikapost-3926-0-80829700-1459749818_thumb.jpeg

Andy

Skoro zglebialeś ten temat to będę bardzo wdzięczny jak się do niego odniesiesz .

Edytowane przez GeKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu Royal do niektórych swoich modeli odpieniaczy montuje pompy red dragon speedy3, one są właśnie z regulacją mocy.

Tę drugą pompę dokładała fabryka ?? bo na stronie royala nie ma modeli delux300 z dwoma pompami.

Wrzuć fotkę całego odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu Royal do niektórych swoich modeli odpieniaczy montuje pompy red dragon speedy3, one są właśnie z regulacją mocy.

Tę drugą pompę dokładała fabryka ?? bo na stronie royala nie ma modeli delux300 z dwoma pompami.

Wrzuć fotkę całego odpieniacz.

Już inaczej nie da się zrobić ale ta z falownikiem to jest Dragon3

Już inaczej nie da się zrobić ale ta z falownikiem to jest Dragon3

post-3926-0-34562200-1459780447_thumb.jpeg

post-3926-0-53141900-1459780470_thumb.jpeg

post-3926-0-82900900-1459780586_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta przeróbka była fabryczna, czy to ktoś robił ??

Body masz trochę dziwne, royal nie ma już w żadnym modelu tej czarnej/szarej obwódki pod kubkiem. Body jest albo dość wiekowe, albo jakaś podróbka. Dostałeś jakieś papiery razem z tym odpieniaczem ??

 

Odnośnie Twoich problemów z pompą; pisałeś ,że ona jest całkowicie nowa ?? jesteś pewny ?? bo pierwsze modele tej pompy miały podobne problemy, nawet zostały na jakiś czas wycofane ; jeśli to nowa pompa to już nie powinno być takich akcji. Najlepiej napisać do serwisu royala, opisać jej pracę i dostaniesz pewną odpowiedź. Generalnie red dragony są wrażliwe np. na skoki napięcia,ale nie wiem czy Twój przypadek byłby tego objawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiłem temat i różnice w pracy wynikały ze skoków napięcia .

A szczególnie falownik- regulator jest wrażliwy.

Już się wszystko ustabilizowało i jest ok. Pierścień pod kubkiem jest koloru popielatego .

Odpieniacz jest kupiony w Niemczech imposiada trzy letnia gwarancje.

Być może ma dwa trzy lata ale na pewno jest nowy oryginalnie zapakowany a tak naprawdę to akurat minie nie chodzi o dizajn .

Sprwuje się teraz już bardzo dobrze ,może niepotrzebnie narobiłem zamieszania- przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że pieni i że jesteś zadowolony :)

 

Ktoś tam wyżej pytał o papiery z Royala, tam są numery seryjne itd - ja mam to wszystko.

 

Żeby się tylko kiedyś oczy nie otworzyły jak zobaczysz prawdziwego rodem z fabryki BK 300 jak ten sprzet wygląda i jak działa. Bo dalej twierdzę, że to jakiś dziwny clon po garażowych przeróbkach... kiedyś był na allegro taki jeden "super sprzedawca"... może wrócił ? - nie piszesz przecież gdzie kupiłeś te cudo i za ile. Jak w okolicach 2500 - 3000 zł to daj namiar - kupię sobie na zapas :)

Edytowane przez andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie: kolega napisał,że sprzęt kupiony w Niemczech, a nie na naszym allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pochodzi z Köln .

Nie bawie sie posrednictwo bo juz raz mialem problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie: kolega napisał,że sprzęt kupiony w Niemczech, a nie na naszym allegro. 

 

Na allegro też był jeden taki co handlował używanym Royalem, ale miał już chyba za dużo negatywów więc go skasowali.

 

Jak niemcy to powiem ci, że niewiele lepiej, tym bardziej Koln - bo to okolice "Staniego" z sąsiedniego forum. Tematów co komu wysłał w jakim stanie i ile to chodziło jest sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to że kupiony w Niemczech to nie znaczy że musi być ok pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man.

Twierdzisz ze wszystko wiesz wszystko Na tempt BK ,to odnies sie do tegu postu gdzie stwierdziles ze nie wystepuja Pompy z regulator elm obrotów.

Jak Ci sie trafi taki za tę kwotę co chcesz Ty Kupić to daj znac , bo ten był ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man.

Twierdzisz ze wszystko wiesz wszystko Na tempt BK ,to odnies sie do tegu postu gdzie stwierdziles ze nie wystepuja Pompy z regulator elm obrotów.

Jak Ci sie trafi taki za tę kwotę co chcesz Ty Kupić to daj znac , bo ten był ostatni.

 

Ja się odniosę tak samo jak ty, kiedy ktoś tam wcześniej wspomniał czy masz papiery na to cudo co przepłaciłeś.

 

Jak będziesz zakładał następny temat to proszę precyzuj co konkretnie masz i nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo BK 300 to ty na pewno nie masz i mi o to głównie chodzi :) Powinieneś zatytułować swój temat jak ustawić klona BK, lub co zrobić by dograć to co ktoś poskładał w garażu... czaisz ?

 

Jak masz to pudło oryginalne to na bank nie pisze tam supermarine - bo jak by tam tak pisało to byś napisał, a supermarine ma oryginalnie właśnie dwie pompy. Więc masz drugi dolot do jakiegoś starego tubusa wycięty kontówką i jak pisałem wcześniej się ciesz że to ci w ogóle pieni. Mam nadzieję że to wytłumaczyłem łopatologicznie :)

 

Edytowane przez andy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×