Skocz do zawartości
KRIS-WYCZ

Zamówiłem duże akwarium 1280l

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę doświadczonych kolegów i  koleżanki o pomoc w doborze  sprzętu do mojego akwarium , chciałbym akwarium w pełni zautomatyzowane ,  zdaję sobie sprawę ,że to będzie dużo kosztować .   akwarium zamówiłem  200x80x80  z szyb opti , sump jeszcze nie wiem dokładnie jaki  , czekam na podpowiedzi . Dziękuję i pozdrawiam  Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od pojemnosci ROR :thumbsup: a tak na powaznie,a jest to tylko moja opinia wiec nie wiazaca,ja majac taki zbiornik dozyl bym do niezbednego minimum.To jest sump,dobry wydajny odpieniacz,fajne i efektywne swiatlo,zabawa z cyrkulacja wody,pompy cyrkulacyjne w ton,plus falownik,efekt przy takim litrazu murowany (jestem totalnym fanem led) a przerabialem wszystkie opcje t5,hqi,,mam lampki DIY na ledach cob,wiem ze beda kiedys wisiec Kesile,po mojemu nie ma nic fajniejszego.

Przy takim akwarium mozesz zaaranzowac calosc na zasadzie 1/3 skaly reszta ,glebia z oswietleniem punktowym,nie pakowal bym sie w acropory i wymagajace koralowce a trzy cztery gatunki koralowcow miekkich tak aby twozyly naturalne kolonie.,a tak po prawdzie rozwaz fish only z mega duzymi rybskami,do tego jakis srut 

Akwarium to ma byc odpoczynek a nie ciagla walka z utrzymaniem zycia w nim,bardzo kosztownymi metodami,no ale Twoj wybor i Twoja kasa

Druga sprawa wiekszosc akwari to groch  z kapusta,nie ,,napalaj sie "minimalizm i naturalizm ma swoj urok,zrob jak uwazasz,podejdz do tego ostroznie,

nie lykaj calego tego marketingu.

Korale fajne ale ryby najfajniesze :thumbsup:

 

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem "w pełni zautomatyzowane"? Chcesz uruchomić raz, a później tylko oglądać? :)
Pytam ponieważ są różne "szkoły", a akwarystów można podzielić na tych co mają większą radochę z patrzenia i na tych co mają radochę z dłubania przy baniaku. Historia forum zna takie przypadki, gdzie budowany pieczołowicie przez dłuższy czas system po zalaniu i wypełnieniu, był likwidowany, a w jego miejsce rozpoczynała się budowa kolejnego i zabawa od początku :).
Możesz napisać coś więcej o szkle? Gdzie będzie stało? Gdzie zaplanowałeś przelew, jakie ma wymiary? Ile masz miejsca na sprzęt pod/wokół akwarium? Jakaś szafka, zaplecze?

Jeśli chodzi o wnętrze to po części podzielam opinie blik, nie zrób z baniaka gruzowiska. Czasem wydaje się, że akwarium jest na tyle duże i trudno będzie je zagracić, ale później okazuje się, że to jednak możliwe i właśnie się stało. Punktowe oświetlenie może dać fajne efekty, ale też nie można przesadzić, żeby nie wyglądało jak słup światła wbity w wodę :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×