Skocz do zawartości
Daniel0987

Odpieniacz do 30 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

A co Ty chcesz odpieniać w tych 30 litrach :)  w takim baniaku  wystarczą regularne podmiany, nie ma sensu pchać tam odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzicie każdy mówi co innego ,dlatego wolałem się zapytać ponieważ jest to pierwsze akwarium morskie .i wiem że trzeba podmienić wodę co tydzień.Bylem w trzech sklepach w Warszawie i każdy co innego i najważniejszy odpieniacz ,a próbuje swoich sił z małym bo mniejsze koszty.zeby się nie przejechać na dużym akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to pomyśl o baniaku 60-80 litrów, koszty nie są wielkie a przynajmniej będziesz mógł mieć jakieś ryby, choćby dwa błazny, wtedy baniak wygląda już lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem większy jest łatwiejszy w utrzymaniu pomału będzie większy docelowo 105l aquarela. A tak przy okazji jakie testy do wody kupić do akwarium ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś sprawdzonego to deltec sc 1456. Zależy też jakie zwierzaki chcesz mieć w baniaku.

Wpisz w google refugium dsb i znajdziesz na innym forum duży temat do poczytania, polecam zaznajomić się z lekturą. I jeszcze kilka przydatnych linków:

http://reefhub.pl/dsb-powrot-do-natury/

http://reefhub.pl/odpieniacz-podstawa-filtracji-mechanicznej-w-akwarium-morskim/

http://reefhub.pl/refugium-filtracja-biologiczna-cz-2/

 

W innym temacie pisałeś o wymiarach baniaka: 100x40c60cm, czy możesz je zmienić ?? 40cm szerokości to strasznie mało, za jakieś pół roku zaczniesz mocno żałować takich wymiarów baniaka. Lepiej od razu przemyśl tę kwestię bo później będzie problem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mógłbym zmienić, bo akwarium jeszcze nie jest zrobione.

Problem mam innego typu.

Mieszkam w starym budownictwie, gdzie stropy niestety są drewniane.

Obawiam się o ich wytrzymałość dlatego też nie chciałbym zbytnio obciążać podłogi.

Kolejny problem to niestety drgania. Jak sąsiad z dołu mocniej trzaśnie drzwiami to wibracje przenoszą się na moją podłogę i im większy zbiornik tym większe ryzyko rozszczelnienia.

Dlatego akwarium zamówiłem ze szkła 10mm i wziąłem chyba największy możliwy zbiornik jaki mogę mieć tak aby było bezpiecznie.

 

A zwierzaki jakie chciałbym mieć to przede wszystkim jakieś ukwiały i kilka rybek ( nie więcej jak 8 -10 szt.)

Edytowane przez Karczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zmieniać litrażu, wystarczą same wymiary np. 100x60x45cm i już będzie o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te 40 cm szerokości to naprawdę jest za mało ?

Widząc wymiary Pana akwarium rozumiem, że ciężko Panu wyobrazić sobie takie 'maleństwo' jakie ja będę miał, jednak mi bardzo podobają się wysokie akwaria i wolałbym, jeżeli nie jest to konieczne, nie tracić wysokości względem szerokości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało :)  w morszczyźnie przyjęło się ,że robimy baniaki szerokie, łatwiej ułożyć skałę no i głębia lepiej wygląda. Generalnie rób wymiar pod siebie, bo to akwarium dla Ciebie a nie dla nas, ja proponuje jednak przemyśleć sprawę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o poradę.

Co myślicie o odpieniaczach Bubble Magus oraz Macro Aqua ?

 

Potrzebuję odpieniacza do akwa 240L w cenie do 1000zł

Oczywiście im taniej tym lepiej :)

Chciałbym natomiast aby był skuteczny, oszczędny i w miarę cichy.

W cenie do 1000zł znalazłem odpieniacze powyższych firm oraz Reef Octopus, lecz tego ostatniego nie ma w pobliskim sklepie.

 

Edytowane przez Karczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bubble magus było kilka dobrych opinii, poszukaj w sieci ; o marco aqua nic nie słyszałem. Poczytaj o dsb i refugium, wtedy nie będziesz potrzebował mocnego odpieniacza.

Reef octopus kiedyś miał kilka udanych modeli, nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×