Skocz do zawartości
nikolapl

Korona na akwarium narożne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.

Akwarystyką morska zajmuje się praktycznie od około 6 miesięcy, choć interesowałam się nią znacznie wcześniej ale tylko teoretycznie. Jestem szczęśliwą posiadaczką akwarium narożnego 210 l DELTA oczywiście morskiego.

Problem mój dotyczy zorganizowania sobie korony na takie akwarium do takiej oto lampy: Aqua Medic - Ocean Light 150 Plus - lampa HQI 150 Watt + 2 x T5 24W. Myślałam nawet by w jakiś sposób wykorzystać pokrywę dostarczaną z akwarium w komplecie ale niestety nic nie przychodzi mi do głowy. Ponad to gdyby nawet udało to się w jakiś sposób wykorzystać to moim zdaniem żarnik HQI byłby za blisko powierzchni wody co groziło by znacznymi wahaniami temperatury.

Zamieściłam obrazek w moim wykonaniu (przepraszam że tak niedbale ale chyba nie potrafię lepiej :) ) wydaje mi się że obrazuje on faktyczny stan. Nadmieniam, iż jeżeli nawet zbliżę lampę do przedniej szyby (frontu) to i tak nieznaczny róg lampy zostaję poza obwodem akwarium.

Nie przeszkadzało mi to nigdy bo nawet lampa nie razi mnie w oczy (a inni są pod wrażeniem akwarium wiec nikt nigdy mi nie mówił że przeszkadza lampa - całe szczęście że tak jest :)) ale na dzień dzisiejszy w dobie zasiedlania zbiornika rybami obawiam się o to że mogą wyskoczyć mi ze zbiornika a tego bym nie chciała.

Proszę o pomoc, mile widziane rozwiązania problemu użytkowników posiadających akwaria narożne.

1801_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×