Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie szukam cichej regulowanej pompy którą dam do panelu. Czekam na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na wymiary bo ma być to pompa do panelu Myślałem o :

Tunze comline 900

Tunze 1073.008

Eheim 1002

Hydor seltz L20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam ...  :ermm:

może by tak ze względu na wymiary właśnie podać te wymiary/litraż  > wszak to istotna determinanta przy wyborze jest  :no:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47x37x35/40h plus panel zewnętrzny 47x10x30/35 panel wisi 5cm w powietrzu jak komin zewnętrzny ze względu na szafkę. Zastanawiam się nad wysokością akwarium jeszcze

Edytowane przez Jointela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47x37x35/40h plus panel zewnętrzny 47x10x30/35 panel wisi 5cm w powietrzu jak komin zewnętrzny ze względu na szafkę. Zastanawiam się nad wysokością akwarium jeszcze

 

nic z tego powyżej nie rozumiem > co oznaczają 4'ry wartości ...  :crazy:

masz możliwość zmiany wymiaru akwarium w kontekście wysokości ?!

słowa '... panel wisi ..' oznaczają, że tank fizycznie już istnieje > co zatem masz na myśli pisząc wartość wysokości (h)  jako 35/40 i 30/35 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie wylotu mam blau rotative eductor i dlatego zastanawiam się czy 1000l wystarczy

Określenie wisi odnosi się do projektu szkło jeszcze nie jest sklejone jedyny wymiar jaki może się zmienić to wysokość i szerokość komór w panelu. Cześć sprzętu już mam np dolewkę, lock-line itd brakuje obiegu, lampy, i zbiornika. Najpierw chciałem zebrać sprzęt a na końcu kupić akwarium aby wiedzieć jaka średnica pod otwór w szkle jaka obiegowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jointela, jeśli tank ma 47 x 37 x 35, to to jest zaledwie 61 ltr brutto > czy panel stanowi część tego zbiornika ( czy się w nim zawiera ) ?

jak by nie było dla tego litrażu stosowanie blau eductor'a, to przerost formy nad treścią ...

za bardzo kombinujesz > życie należy sobie upraszczać > kup gotowca np., w wymiarze 60 x 40 x 35 (h).

wydziel w nim komorę na panel wstawiając przegrodę oddzielającą z przelewem, wylotem pompy głównej i otworem na cyrkulator (opcjonalnie).

osobiście stosuję i polecam jako obieg główny Aquael Circulator 1000/10 [W]. pompka jest tania i praktycznie bezgłośna.

na wyposażeniu posiada szereg końcówek i innych ułatwiających życie przy podłączaniu ...

kupuj via internet > sprawdź jej kulturę akustyczną pracy > jeśli warczy oddajesz i bierzesz kolejną.

powyższe niestety może się zdarzyć, bo to chińczyki przecież są ...

u mnie działa już od 3'ech miesięcy i jest c i c h u t e ń k a   :yes:

Edytowane przez jotef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jotef akwarium nie może być gotowcem ze względu na szafkę na której ma stać. Na szafkę wejdzie zbiornik o wymiarach

47x37xh(mogę dać jaką chce) aby zwiększyć litrarz w obiegu i schować sprzęt chce dać panel który będzie wisiał w powietrzu jak komin zewnętrzny jego wysokość musi być krótsza od wysokości zbiornika o 5cm. Blau rotative eductor mam z poprzedniego zbiornika i dlatego chciałem go wykorzystać w tym. Nie chce się bawić w testowanie i odsyłanie Chińczyków tylko chce odrazu kupić porządny sprzęt z racji że jest to mały litrarz tym bardziej nie chce oszczędzać na sprzęcie.

Edytowane przez Jointela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co napisałeś o zbiorniku Tobie pasującym nie występuje w naturze, czytaj handlu w formie gotowca !

możesz zrealizować swój wymiarowy pomysł wyłącznie przez zamówienie tzw., na wymiar ... > a to podnosi koszt zakupu takowego  :whistling: 

 

p.s. tak dla jasności > 'gotowiec', to akwarium, które zostało zbudowane i znajduje się na stanie magazynowym sklepu czekając na klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry zjadło mi NIE :-) wiem że nie ma takich gotowych zbiorników. Co do kosztów tak jak pisałem wcześniej ma być to porządny sprzęt. Red dragona tam nie dam bo za mocny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze nad większą Tunze 1073.020ze względu że mam wylot na lock line z końcówką blau rotative eductor czy jednak mniesza wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×