Skocz do zawartości
Omega

zmiana akwarium na wieksze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie.

Planuje przenieść akwarium z mniejszego na większe.

i moje pytanie brzy tak: Jeżeli użyje skały piachu i wody z obecnego dojrzałego akwarium czy będę musiał znów przechodzić proces dojrzewania??

A i po jakim czasie do takiego owego zbiornika mogę wprowadzać życie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak to zrobisz.

Ja z 64l przenosiłemdo 200l bez dojżewana i strat w życiu. Skała była stara plus sucha wymyta myjką pod ciśnieniem, woda stara plus 180l z podmianki od znajomego, piach stary przepłukany w wodzie z podmianki. NO3 i PO4 było na początku wysokie, ale porcyjka posguart pomogła i zero strat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje dodać skałę piach i wodę z mojego 120 litrowego zbiornika + skała woda i piach z działającego zbiornika od znajomego tak że w 100% wszystko będzie z dojrzałych działających zbiorników



i jeszcze moje pytanie w jakim czasie po zrobieniu takiego manewru mogę włożyć życie do owego zbiorniczka?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmieniałem litraż akwarium również nie miałem problemów. Przełożyłem wszystko do nowego , zalałem tą samą wodą. Ponownego dojrzewania nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie po nalaniu wody :)  Proponuję przepłukać piach w wodzie z podmianki będzie masę syfu i delikatnie skałę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2tyg od przeniesienia. wszystko ladnie i pieknie, tylko mam niepokojacy opoziom NO3 mierzylem wczoraj byl 50, zbilem troche wieksza podmianka ok (25procent) do poziomu okolo 10.

Czy to normalne?? Ze po przenoszeniu NO3 tak skoczylo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×