Skocz do zawartości
mariusz1982

250l akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów jestem tu nowy mam 33lata  i licze ze duzo sie od was nauczę :) 

Zaczne od tego posiadam moj 250l zbiorniczek o wymiarach 122dłx48wysx38sze jak narazie na poczatek planuje zakup pozniej około 700l -900l ale pomimo to  widzialem wyklad pana zbigniewa olszowskiego na youtubie i po przeliczeniu kosztow chce załozyc moje akwarium morskie .

 

Mieszkam w uk i mamy tu ogromny wybor zabawek do prowadzenia morskiego itp.

 

chciałbym sie was poradzic poniewaz zakupiłem juz filtr zewnetrznyHYDOR PRIME 20 EXTERNAL  grzałkę 200W  nastepnie HYDOR KORALIA EVOLUTION NANO FISH TANK POWERHEAD PUMP  o mocy 4000 lph oraz SM041 OCEAN NANOSKIM PROTEIN SKIMMER 

 

co do zasolenia wody mam RED SEA CORAL PRO 7kg

 

i tu jest pytanie bo ładne zywe skały moge kupic ale  krok pokroku zeby niczego nie spitolic bo naprawde powiem wam jestem lajkiem jeszcze w temacie

 

jak długo musze po zasoleniu wody ja filtrowac ? zanim wskoczy w zbiornik zywa skała? czy odrazu moge pisaek razem ze skała zamiesci? i ile czasu musi to wszystko sie filtrowac zeby pierwsze koralowce wsadzic i nastepnie rybki :)  prosze o podpowiedzi itd :) pozdrawiam i dziekuje  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

1. Kubełek nie będzie dobrym rozwiązaniem.

2. Dołóż drugą pompę cyrkulacyjną aby lepiej mieszać wodą.

3. Odpieniacz do jakiego litrażu jest dedykowany? Bo nie wygląda pokaźnie.

4. Sól wg mnie za bogata na start.

5. Wodę solisz, później dajesz skałę, włączasz cyrkulację i odpieniacz aby oczyścić wstępnie skałę, a później (tydzień-dwa)piach.

6. Badasz wodę, jak parametry pozwalają to zaczynasz wprowadzać życie, może to trwać z miesiąc.

 

W razie pytań, pytaj :)

 

Powodzenia:)

 

Edytowane przez enigma17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

 

2. Dołóż drugą pompę cyrkulacyjną aby lepiej mieszać wodą.

3. Odpieniacz do jakiego litrażu jest dedykowany? Bo nie wygląda pokaźnie.

4. Sól wg mnie za bogata na start.

 to znaczy jaka powinna byc pompa mozesz zapodac przykladowego linka :) 

co do odpieniacza to przyznam ze bład zrobiłem i dlatego zostanie odesłany a co mozna włozuc bo wiesz ja nie mam sumpa bo kompletnego pojecia nie mam jak to zmontowac co i  gdzie  wiec myslalem zeby zalozyc do wewnatrz  zbiornika  to taka alternatywna opcja uwazam :) 

co do soli to w sklepach powiedzieli zeby tylko tą  ( a co uwazasz za słowo zabogata ) bo wszyscy pisza zeby nie oszczedzac na soli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Chodzi o to, że lepiej rozłożyć cyrkulację na dwa różne źródła, unikniesz wtedy tzw. martwych stref.

2.Odpieniaczy wewnętrznych masz kilka do wyboru, tunze, hydor, reef octopus, kwestia doboru do litrażu.

3.Nie chodzi mi o to aby oszczędzać na soli w sesie finansowym, chodzi, że ta sól ma za dużo składników, które na starcie baniaka mogą Ci przsporzyć problemu z glonami. Jak nie będziesz miał korali, to nie będzie konsumpcji tych składników. Jak chcesz Red Sea to na start weź tą zwykłą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do falownikow to myslałe zeby dodatkowo dokupic jeszcze z 3 szt i porozmieszczac 2 po obu stronach i jeden w strone tafli wody :) to bedzie dobry pomysł czy poprostu zbedny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że sól za bogata na start, jesli to musi być Red Sea to lepiej te bez pro :)

 

Przy ponad 200l akwarium warto abyś zaopatrzył się w odpieniacz. Jesli nie masz komina i sumpa to faktycznie coś co możesz wsadzić do środka np cos od Aqua Medic.

Co do cyrkulacji to ciężko powiedzieć czy to dobrze czy źle, na poczatek mozesz wsadzić sobie 2-3 cyrkulatory i zobaczysz czy Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×