Skocz do zawartości
DarkPaw1ak

Jaki zasilacz do Led?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z doborem zasilacza do nowej lampki Led. Chciał bym zbudować lampę 30w. Około 25w Royal blue i blue, oraz 5w białego. Lampą będę sterować arduino. Wszystkie komponenty lecą juz do mnie i brakuje mi tylko zasilacza do ledów. Ledy to 1w 350mA białe oraz 350mA Royal blue i blue. Lampa dosyć budżetowa i do 45l wody :) . Może ktoś mi pomóc i doradzić co będzie najlepszym rozwiązaniem? :) z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być "budżetowe" to proponuję zasilacz na 24V - wówczas na kanał wychodzi siedem diod LED i rezystor mocy (dobrać pod odpowiedni prąd). Sterowanie PWM dla kanału - najlepiej MOSFET. 

Robiłem kiedyś znajomemu taką lampę (bez PWM) i przy  tym napięciu dla siedmiu diod spadek na rezystorze (straty) był stosunkowo niewielki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zasilacz mam na 24v 500w troche przewymiarowany bo bedzie

RB 4paski po 6led

B 3paski po 6led

W 3paski po 6led

UV 6led

R i G jeszcze nie mam

to wszystko na radiatorze A6023 dlugim na 120cm i dwa wentylatory fi 20cm wolnobierzne

napisaleś że ty radzisz ledy dawac po 7 na jednym pasku pierwszy raz sie spotkałem z taka opinia wszyscy pisali ze ma byc 6 , niestety już nie zmienię już teraz nic radiator powiercony i ledy poklejone na nim

hehe sorki za włamanie na temat obok jest mój i na telefonie jakos kliknolem nie ten temat a ze ten sam pomocny forumowicz co u mnie na temacie to odpisalem jeszcze raz przepraszam :-D

Edytowane przez wichura_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na siedem, bo

7 x 3,4 = 23,8 V

Czyli mało nam się "prądu marnuje". Jak zrobisz na 6, to sprawdź, jaki na rezystorze masz spadek napięcia. Założę się, że zapaliłbyś jeszcze jedną diodę  ;)

Spadek na rezystorze to strata i niepotrzebne ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×