Skocz do zawartości
endriu3005

odpieniacz, jeszcze raz prosze o porownanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jezeli moge to prosze mi pomoc w znalezieniu odpowiedniego odpieniacza w linkach w ktorych podam, sa one rozne (odpieniacze) i ceny tez ale nie moge  pojac ktory jest ten najbardziej oryginalny

 

1

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Bubble-Magus-BM-Curve-9-In-Sump-Needle-Wheel-aquarium-Protein-Skimmer-/151287011907?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2339689a43

 

2

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Bubble-Magus-Curve-5-Curve-7-Curve-9-Protien-Skimmer-/161657412869?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item25a3885d05

 

3

http://www.ebay.co.uk/itm/Bubble-Magus-C9-C-9-Aquarium-Protein-Skimmer-Improved-NAC9-NAC-9-/230850985876?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35bfca7f94

 

 

dziekuje  i przepraszam za poruszenie jeszcze raz tego samego tematu, ale juz mam akwa i musze cos zaczac dzialac

post-4692-0-09034900-1428703264_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz, a mozesz mnie troche oswiecic jak patrzec na to ze jest najlepszy ? z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie i rozmawialem o tych odpieniaczach i dowiedzialem sie  ze te z bialymi korkami to sa najnowsze modele, i dziekuje za podpowiedz, ale mam jeszcze jedno pytanie, jaki jest mi potrzebny model 7- do 700 litrow czy 9- do 900 litrow moje akwa ma okolo 500 + 100 sump ? i wiekszy tym lepszy czy raczej odpieniacz powinno sie kupowac dokladnie do akwa czyli na ilosc wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz dobiera się do zbiornika i obsady. Wyznaję zasadę - to co deklarują podziel przez 3. I się sprawdza jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumie ze ten 7- do 700l litrow jest za maly ? jestesm swiezy i nie mam zadnej praktyki, i bedzie lepiej duzo wiekszy tak to rozumie. Wole popytac juz was bo macie juz wieloletnie praktyki i duzo wiecie nna ten temat, a koszta sa nie male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka będzie obsada korali i ryb. Wg mnie żaden z nich. Do 600 l w obiegu porządny sprzęt. Ati 200-250, Vertex Alfa lub BK. Nie ma sensu kupować później drugiego a i problemów z brakiem wydajności unikniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz dobiera się do zbiornika i obsady. Wyznaję zasadę - to co deklarują podziel przez 3. I się sprawdza jak na razie

Tylko ze nasze początkowe plany mają się nijak do tego co potem ląduje w akwarium..Wię lepiej odrazu kupic sprzęt trochę przewymiarowany niż potem zmieniać na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/251569213063?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

taki wybralem ktory moge sobie zakupic  jezeli chodzi o moje finanse, reszta jest spoko ale juz troche duzo drozsze, moge prosic o jeszcze potwierdzenie czy dobry wybor ztych  ktory mi polecacie odpieniacz, z gory dziekuje, wiem ze marudze ale wiecie jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam is200 starszy model. Ciądnie moje mocno obciążone 350l. Bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma 1 wadę. Pompa w body. Zmniejsza to komorę na pianę. Wolę osobiście z pompą na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki bardzo za info, znalazlem troszke drozszy i z wiekszym zapasem, mysle ze pozosatne przy tym, no chyba ze znow ktos mnie zaskoczy i bedzie cos lepszego i tanszego, do lukisc twoj jest spoko ale chyba cos musz kupic z wiekszym zapasem, bo ja chce miec wszystko w tym zbiorniku



Dla mnie ma 1 wadę. Pompa w body. Zmniejsza to komorę na pianę. Wolę osobiście z pompą na zewnątrz

 


Ktos mi nie dawno tez to mowil ze jest lepiej na zewnatrz, bylem juz nastawiony na bubble magus ale przez ta pompe i opinie ze wsrodku do dalem sobie spokoj, sam nie wiem czy dobrze robie, bo cenowo sa super tanie i niby dobre ale, swiezak jestem i sucham was fachowcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki bardzo za info, znalazlem troszke drozszy i z wiekszym zapasem, mysle ze pozosatne przy tym, no chyba ze znow ktos mnie zaskoczy i bedzie cos lepszego i tanszego, do lukisc twoj jest spoko ale chyba cos musz kupic z wiekszym zapasem, bo ja chce miec wszystko w tym zbiorniku

http://www.ebay.co.uk/itm/251892228813?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ktos mi nie dawno tez to mowil ze jest lepiej na zewnatrz, bylem juz nastawiony na bubble magus ale przez ta pompe i opinie ze wsrodku do dalem sobie spokoj, sam nie wiem czy dobrze robie, bo cenowo sa super tanie i niby dobre ale, swiezak jestem i sucham was fachowcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel do baniaka 685l w obiegu kupił model wyższy czyli Vertex Omega 200i jest mega zadowolony, nawet mówił, że 180i by mu wystarczył bo ten jest trochę za mocny. Te modele są u nas mało znane ale wystarczy poczytać opinie za oceanu. Ja długo szukałem następcy mojego Octopusa, jakość materiałów i wykonania Vertexa nie porównywalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel do baniaka 685l w obiegu kupił model wyższy czyli Vertex Omega 200i jest mega zadowolony, nawet mówił, że 180i by mu wystarczył bo ten jest trochę za mocny. Te modele są u nas mało znane ale wystarczy poczytać opinie za oceanu. Ja długo szukałem następcy mojego Octopusa, jakość materiałów i wykonania Vertexa nie porównywalna :)

 

Witaj. dzieki za info,  juz bede szukal i porownywal

chyba mam problem

to moj sump,i co mi wiadomo to odpieniacz ma sie znajdowac w pierwszej komorze od lewejj, i tu mam problem bo mam tylk 22.8 cm szerokosci a chce zakupic ATI Power cone 250 isa wymiary mi nie pozwalaja bo zapytalem o nie dzisiaj

, i czy moge wlozyc odpieniac do srodkowej komory ? czy kupic odpowiedzni do rozmiaru tej komory z lewej strony

post-4692-0-65380800-1428965835_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem dzisiaj w gosciem co robil moj zbiornik i mowie ze troche dal ciala z sumpem bo za mala komore zrobil, i zaproponowal ze moge sobie ja przesunac i samemu zasilikonowac, mysle ze nie bedzie problemu z tym i z odpieniaczem no to  moge szukac jaki chce

 



Pacific Sun - odpieniacz CruX IS-200 z regulacją wydajności

a co powiecie o ty odpieniczu, teraz sie dowiedzialem o nim w sklepie, jaks nowosc w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×