Skocz do zawartości

kajto

Użytkownik
 • Zawartość

  113
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez kajto

 1. kajto

  Cites

  Cześć koledzy akwaryści . Chciałbym poruszyć temat Cites zakupu , hodolwli i sprzedaży szczepek . Czy któryś z was kupując korala w sklepie akwarystycznym dostał kiedykolwiek od sprzedającego dokument potwierdzający gdzie go sklep nabył oraz że dany koral jest na liście Cites .
 2. kajto

  Cites

  Ja zdecydowałem się na ugodę z prokuratorem . Brak paragonu , Brak Citesu . Szkoda czasu na sądy . POWTARZAM. WSZYSCY CO KUPUJECIE KORALE BRAĆ ZE SKLEPU PARAGON I CITES. .BEZ TEGO NIE KUPUJ . Na Śląsku nagonka trwa .
 3. kajto

  Cites

  Warunkowe to masz zawiasy z tego co policjant informował przez 2 lata 0 wpadki inaczej odwieszają. Teraz czekam co przyjdzie z sądu. Oby tam gwiazdy nie było co chce się wykazać. Mi brali odciski oraz foteczki jak kryminaliście to mi zostaje w aktach na 7lat. Fajny jest ten kraj. Teraz to nawet nie mogę akwarium zlikwidować szkoda do kibla wywalić tyle kasy.
 4. kajto

  Cites

  W dniu dzisiejszym dostałem pismo z prokuratury o wysłaniu do sądu w moim mieście wniosku o warunkowe umorzenie mojej sprawy . Oskarżenie jest art 128 pkt 2d. Ustawa z dnia 16 kwiecień 2004r o ochronie przyrody . Pozdrawiam
 5. kajto

  Cites

  Tak i akt oskarżenia też.
 6. kajto

  Cites

  Witam . Sprawa się toczy . Widzę że na nanoreef następny akwarysta ma wezwanie w sprawie korali Inmar. Jak ktoś z was ma konto na nanoreef to proszę żeby mnie odnalazł tu taj . Nanoreef mnie zablokowano .A sprawa jest poważniejsza niż ludziom się wydaje . Art.128. Kto: 1) bez dokumentu wymaganego na podstawie przepisów, o których mowa w art. 61 ust. 1, lub wbrew jego warunkom przewozi przez granicę Unii Europejskiej okaz gatunku podlegającego ochronie na podstawie przepisów, o których mowa w art. 61 ust. 1, 2) narusza przepisy prawa Unii Europejskiej dotyczące ochrony gatunków dziko żyjących zwierząt i roślin w zakresie regulacji obrotu nimi poprzez: a) nieprzedkładanie zgłoszenia importowego, b) używanie okazów określonych gatunków w innym celu niż wskazany w zezwoleniu importowym, c) korzystanie w sposób nieuprawniony ze zwolnień od nakazów przy dokonywaniu obrotu sztucznie rozmnożonymi roślinami, d) oferowanie zbycia lub nabycia, nabywanie lub pozyskiwanie, używanie lub wystawianie publicznie w celach zarobkowych, zbywanie, przetrzymywanie lub przewożenie w celu zbycia okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt, e) używanie zezwolenia albo świadectwa dla okazu innego niż ten, dla którego było ono wydane, f) składanie wniosku o wydanie zezwolenia importowego, eksportowego, reeksportowego, lub świadectwa bez poinformowania o wcześniejszym odrzuceniu wniosku, 3) wbrew zakazom, o których mowa w art. 73 ust. 1, posiada i przetrzymuje lub sprowadza z zagranicy żywe zwierzęta gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, lub je sprzedaje, wymienia, wynajmuje, udziela z nich darowizny lub użycza je podmiotom nieuprawnionym do ich posiadania - podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Punkt 2 nic nie mówi o przewozie przez granicę UE a mówi o naruszaniu przepisów dotyczacych regulacji obrotu chronionych gatunków dziko żyjących zwierząt i roślin. Pozostaje kwestia tylko interpretacji - o czym mówi punkt 2d czy o oferowaniu zbycia lub nabycia dziko zyjących zwierzet i roślin czy nie. Czyli takich pozyskanych z naturalnego środowiska, czy odnosi się do wszystkich przypadków. Cała ta ustawa jest ustawą o ochronie przyrody. Jej celem jest ochrona przyrody. Sprzedaż korali wyhodowanych w warunkach sztucznych przyczynia sie do ochrony środowiska naturalnego bo korale na rynku można powiedzieć są z hodowli i nie zubożają środowiska naturalnego. Ale żyjemy w Polsce - gdzie wykładnia prawa nie bierze pod uwagę celu ustawy a dosłowne zapisy ustawy. A punkt 2d jest niestety precyzyjnie ogólny. Swoja drogą zwracam uwagę na zapis oferowania nabycia. Za samo oferowanie nabycia określonych okazów gatunków i zwierząt grozi od 3 miesiecy do 5 lat.
 7. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Akwarium przeszło metamorfozę. Tak się aktualnie prezentuje . Opis zmian . Świeci lampa reefflare pro m blue . Filtracja to stary deltek apf na pompie tunze, 2kg kulek maxpekta, 2000ml sera siporex oraz kamyki od AF. Bakterie od Reef skorpionfish. Baling Ati Essencials +.
 8. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Tak się prezentuje akwarium na dziś . Troszkę szyby do czyszczenia ale przez ostatnie zawiłości nie było czasu .
 9. kajto

  Cites

  Właśnie na policję przyszła odpowiedź od Państwowej inspekcji ochrony środowiska i od Głównego weterynarza kraju . Na każdy kawałek korala zwierzęcia które jest na liście Cites musimy mieć dokument pochodzenia oraz jak chcemy go odsprzedać lub nawet się wymienić trzeba mieć papier od weterynarza . TAGRZE KUPUJECIE PYTAĆ SKĄD SKLEP MA WYMAGAĆ KOPI DOKUMENTU INACZEJ NIE KUPUJ .
 10. kajto

  Cites

  Tak właśnie jest wedle prawa . Tylko jak kupujemy korale w sklepie akwarystycznym 0 info o papierach a na paragonie coś tam napiszą . Wystawiasz koral na sprzedaż a tu puk puk policja a ty wielkie oczy . Skąd Pan ma tego korala i się zaczyna . Ja właśnie to przechodzę jak to się zakończy to wszystko opiszę na forum .
 11. kajto

  Reef factory

  Mam lampę. Jest Oki. Baling Słaby lepsze jest ati lub reef skorpionfish.
 12. kajto

  Cites

  Kolego nie . Co masz na paragonie napisane . Paragon nie jest . Jeżeli koral jest na liście Cites to aby go hodować musisz go zarejestrować . A z czego to zrobisz z paragonu .
 13. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Za bardzo jest rozcieńczony. Reef Flare pro m blue .
 14. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Wracamy do balinga reefskorpions Fish Max 2.
 15. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Aktualnie testujemy baling reef factory.
 16. kajto

  Nowa przygoda apdejt

 17. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Kto chce żółty. Polecam zakup teraz w erybce . Rybki super . Od razu pobierają pokarm , odważne, pływają po całym akwarium. Super .
 18. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Nowy mieszkaniec .
 19. kajto

  Na spokojnie 81

  Super Gonioporki.
 20. kajto

  Sesja z Hepatusami

  Szyby i szyby . Piękne akwarium. Ważne że zdrowe.
 21. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Pozdrowienia dla Basi . Czekam na Twój szok akwarium.
 22. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Pokaż swoje piękne akwarium. Jakoś go nie widze .
 23. kajto

  Nowa przygoda apdejt

  Nie . Te szyby takie będą. Dla was tragedia. Dla mnie same plusy . A wizualnie mnie to nie przeszkadza .
 24. kajto

  Nowa przygoda apdejt

×