Skocz do zawartości

Lebcio

Użytkownik
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lebcio

 1. Lebcio

  Pomóżcie

  -ozonator nie powinien być włączony bo będzie zabijał rozwijające się bakterie które muszą się namnażać aby zapoczątkować procesy dojrzewania biologicznego -po umyciu skały karcherem masz już tylko skałę - szkoda jak była żywa to nie można na nią lać wody RO i zwykłej bo zabija żywe bakterie które są na skale i w środku
 2. Lebcio

  Odparowania wody

  Oczywiście dolewasz wodę czystą RO? Ile litrów akwarium? Ile wody dolewasz?
 3. Lebcio

  DSB w istniejącym akwarium

  Jam mam około 13-15 cm piasku i potem 10 cm na glony. Niestety glony przy takiej wysokości zamiast rosnąć do góry kładą się i przepływają do sąsiedniej komory. Polecam przy takich wymiarach tylko dsb lub refugium.
 4. Lebcio

  Filtr di?

  Tak zostaw, jak Ci się skończy (pewnie długo, długo) to wymienisz. Twoja woda jak postoi trochę w jakimś pojemniku to też kilka ppm zyska.
 5. Lebcio

  Filtr di?

  Moim zadaniem TAK. Ale niektórzy leją wodę do 004.
 6. Lebcio

  skała pokryta przezroczysta galareta

  Trochę niewyraźne zdjęcie ale obstawiam na gąbkę.
 7. Lebcio

  Odstajace łuski

  To jest forum o akwarystyce morskiej.
 8. Lebcio

  Parametry wody - jak je poprawić

  Możesz poszukać bardziej bogatej soli, lub dozować ca,mg i kh. np: Aquaforest Ca Plus lub + Aquaforest Mg Plus + Auaforest Kh Plus lub Aquaforest Balling lub kupisz proszki do ballinga na 1L na All...gro
 9. Lebcio

  rozpoczęcie na nowo, czyli solanka 128L mojej żony :D

  Siporax lub matrix możesz dać jak masz gdzie, dodatkowe medium dla osiedlania się bakterii. Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
 10. Lebcio

  Co to może być.

  Ale co bo chyba nie ma żadnego zdjęcia?
 11. Lebcio

  Oświetlenie do akwarium morskiego.

  Jeśli chodzi o kolory i kolejność to poszukaj na forum tematów gdzie są opisane jakie świetlówki mają ludzie zainstalowane i są do tego zdjęcia pokazujące akwarium. Jednemu podobają się bardziej kolory idące w niebieski, drugiemu w biały a jeszcze innemu w róż.
 12. Lebcio

  Oświetlenie do akwarium morskiego.

  Wiele jest zdań na temat Ledów i świetlówek. Mając świetlówki możesz dobrać 6 różnych kolorów i dopasować do swoich potrzeb kolorystycznych. Pamiętaj też że lampa Led nie świeci ciągle pełną mocą. Wschody i zachody u mnie trwają po 4 godziny a w szczycie lampa Led pracuje na 70% biały i 80% niebieski kolor razem ze świetlówkami.
 13. Lebcio

  Oświetlenie do akwarium morskiego.

  Mam takie same wymiary akwarium. Na początku miałem tylko lampę Led Maxspect Razor 170W. I to niestety nie było do końca to co chciałem. Zamontowałem jako dodatkowe źródło dwie świetlówki 54W. Korale twarde zaczęły wkońcu rosnąć. Jak chcesz kupić drożej i taniej eksploatować to lampa Led. Jeśli kupisz taniej lampę 6x54W to więcej zapłacisz za prąd i za wymianę świetlówek co 6 miesięcy. Może zdecyduj się na chybrydę lama Led ze świetlówkami. Tania to ona też nie jest. Albo tak jak ja lampa Led i obok zamontowane świetlówki w koronie.
 14. Lebcio

  Nowy zbiornik 370l -nowicjusz

  Faktycznie jesteś bardzo przygotowany. Wydaje mi się że jest wszystko ok. Może jeszcze przed wypuszczeniem ryb warto zrobić testy NO3 PO4?
 15. Lebcio

  Nowy zbiornik 370l -nowicjusz

  Sam przeniosłem zbiornik 450 l w obiegu. Ciężka i wyczerpująca sprawa. Beczki na wode, piach, skalę , korale i ryby. Dodatkowo stres Twój i zwierząt. Niestety zawsze coś się uszkodzi z korali. Potem wszystko wkładasz do akwarium i modlisz się aby zaskoczyło i nic się niedobrego nie stało.
 16. Lebcio

  Akwarium/Obciążenie 150kg/m2

  Proszę nie wiem gdzie dokładnie ale masz tu kilka: http://nano-reef.pl/topic/80803-obciazenie-nie-zawali-sie/ http://nano-reef.pl/topic/66763-czy-tyle-betonu-wytrzyma-500kg-obciazenie/ http://nano-reef.pl/topic/48351-wytrzymalosc-stropu/ http://nano-reef.pl/topic/57456-ile-wytrzyma-podloga/
 17. Lebcio

  Akwarium/Obciążenie 150kg/m2

  Czytałem tamten artykuł i tak jak napisał kolega możesz stawiać taki zbiornik. Sam miałem w bloku 120x50x60 + sump
 18. Lebcio

  300 l pierwsze akwa morskie

  30 kilo skały powinno wystarczyć. Zależy oczywiście jak duże kawałki i jak ułożysz lub jak je posklejasz.
 19. Lebcio

  Hybrydowa Lampa DIY 318W

  Polecam wentylatory firmy AAB. Sam używałem i byłem zadowolony. Dodatkowo są białe i może bardziej Ci będą pasowały do obudowy?
 20. Lebcio

  Czerwony nalot na skale co to ?

  Brak kubka, chemiclean nie jest usuwany. Za to pracujący odpieniacz napowietrza ciągle wodę.
 21. Lebcio

  Czerwony nalot na skale co to ?

  Zdjąć kubek a odpieniacz niech pracuje i napowietrza wodę.
 22. Lebcio

  Komin - jakie otwory ?

  ja w 350 l mam: spływ 25 rewizja 32 powrót 25 jeśli coś to mogę zamienić spływ z rewizją
 23. Lebcio

  Tapatalk, kto używa?

  Używam ale tylko w podróży. Na codzień wolę jednak zwykłą przeglądarkę w komputerze.
 24. Lebcio

  Czas na spełnienie marzenia

  Jak nie podpasuje Ci z jakiś względów sklejenie akwarium w erybka to polecam - Marek 607 616 376 mi klei z dowozem do domu akwarium z sumpem
 25. Lebcio

  Witam i o poradę pytam

  Akwarium oczywiście może być. Szafka też. Dalej zaczynaja się problemy. Możesz mieć odpieniacz zewnętrzny który zawiesisz na szybie ale on nie pociągnie takiego akwarium. Kubełki nie zdają egzaminu ponieważ zbieraja cały syf i powoduja zanieczyszczenie wody PO4 i NO3. Sump z kubelkiem nie ma nic wspolnego. Sump jest po to, zeby schowac w nim sprzet (odpieniacz, grzalke, czujnik dolewki, tam uzupelniamy odparowana wode zeby sie wymieszala zanim trafi do akwarium, tam dozujemy Ballinga lub inne plyny). Niektórzy, poza odpieniaczem używaja kubelka, stad obecnosc sumpa nie wałącza kubelka z systemu, a obecnosc kubelka nigdy nie zastapi sumpa. Filtracja w słonowodnym jest nieco inna niz w słodkim. Nikt nie mówi że nie można bez sumpa.Można. Ale jakie duże akwaria mogą być bez sumpa? Sump ułatwia życie i stabilizuje parametry. Filtr kubełkowy odfiltruje zanieczyszczenia z akwarium to one nie znikają z systemu,dalej są i się kiszą w tym kuble. Główną filtracją powinien być odpieniacz, który zanieczyszczenia usuwa z systemu wyrzucając je do kubka. Co z takim kubełkiem się stanie w przypadku awarii zasilania. Załóżmy że postoi z godzinę lub dwie, co z jego wypełnieniem? Jeżeli masz możliwość postawienia sumpa to zrób to. I link do posta opisującego co się stało.(Angielski) W skrócie: koleś miał filterek kubełkowy do redukcji azotanów. Miał go długo i nic się nie działo. Aż któregoś pięknego poranka podszedł do akwarium i zobaczył,m że zasilanie tego kubełka jest odpięte. niewiele myśląc włożył wtyczkę. Oczywiście jest to max co sie może wydażyć. Decyzję jednak podejmnij SAM.
×