Skocz do zawartości

Becia

Ikra
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Becia

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Bioceramax i to wystarczy to ja już mówili że miałam za duże NO2, NO3, PO4 i trzeba to filtrze co napisałam powyżej a bakterie jakieś też nie ? Widziałam na filmie że gąbka na spód nie jest potrzebna w filtrze tylko na wierzch i co powiesz o filtrze kubełkowym bo chciałabym żeby filtr schować do szafki żeby go było nie słychać ?
 2. Bakterie SEACHEM STABILITY zakrętka na dzień, we filtrze ma AMMONIA REMOVER, Seachem Purigen 100 ml, SEACHEM PHOSGUARD, Zeo Pro - Zeolit mineralny
 3. Mam refraktometr do pomiaru zasolenia i posiadam TDS, wodę podmienialam pol zbiornika woda ze sklepu zasolona do 1025 ppm teraz mam filtr odwróconej osmozy i sama filtruje i zasalam do wiaderka zasalam solą reef salt do 1025-1026 ppm, teraz światła nie świece bardzo rzadko a wcześniej prawie cały czas
 4. Kaskada chodzi caly czas 24 h a lampa wyłączona bo pojawily się okrzemki Mógłbyś podać linki do filmików na youtube co podawałeś bo wywalilo mnie forum i linków brak ?
 5. Tak Tak mi kazali w sklepie bo no2 mialam duze
 6. Dziękuje za wiadomości mam zamiar kupić: Calcinus elegans 2 szt. Turbo spp. 2 szt. Nassarius vibex S 2 szt. A okrzemki nie będą źle wpływały na nie i już jeśli je wpuszczę podmianka jest obowiązkowa z tego rozumie bo życie już będzie? A wynik kh i Ca i P04 jaki jest wynik dobry (pozytywny)? Ca ze strzykawki 0.00 to 500, Mg ze strzykawki 0.05 to 1410, PO4- 0.03, PH - 8.15 Tez chce zaznaczyć ze mam filtr odwróconej osmozy z żywica po przelaniu woda ma 2ppm.
 7. Mam akwarium AQUAEL NANO REEF DUO 49L, Filtr: VERSAMAX 3 , w filtrze AMMONIA REMOVER, Seachem Purigen 100 ml, SEACHEM PHOSGUARD. Falownik SunSun Cyrkulator JVP-110, oświetlenie LEDDY SLIM DUO. Mam NO2 na 0 a N03 na 25, zasolenie 1025-1026 ppm. Sól: Aquaforest Sea Salt, skala sucha, wymiana wody ok 10 % co tydzień. Bakterie SEACHEM STABILITY i mam okrzemki na skalach i piasku światła nie zapalam bo wyczytałam ze okrzemki nie będą się tworzyć i już nie mogę się doczekać coś mieć w tym akwarium a co do mojego pisania i wiedzy proszę być wyrozumiałym bo od razu Kraków nie zbudowali.
 8. Zbiornik 49 l filt kaskada fz 3 prawie dwa miesiace mam akwarium. I juz bym chcial cos w tym akwarium miec a nie tylko skala sucha Zbiornik 49 l agueal kasakada fz3 juz ponad 2 miesiace no3 na 25 co tydzien robie wymiane wody i chcialabym juz cos miec w tym akwarium a ogladalam film na youtube ze jak no2 na zero to mozna wprowadzic ekipe czyszczaca
 9. Cześć, mam pytanie jestem początkującą akwarystką. Założyłam akwarium morskie, mam test NO2 na zero a NO3 na 25, czy mogę wpuścić jakąś ekipę czyszcząca, ślimaki, kraby?
×