Skocz do zawartości

kristofer0001

Użytkownik
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O kristofer0001

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. kristofer0001

  Kupię szczepki LPS/miękkie Olsztyn

  Witam, Tak jak w temacie, kupię różnego rodzaju szczepki lps lub miękkie najlepiej Olsztyn lub okolice, a jeśli będzie dobra cena mogę podjechać do 200km. Proszę o PW.
 2. kristofer0001

  Zwiększenie No3/po4

  Dzięki za odpowiedzi, za bardzo nie mam co szaleć z obsadą ponieważ jest to 125 l w tym komin zajmuje połowę baniaka😂 Ale fakt coś w niedalekiej przyszłości dokupię. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, czy jeśli użyję red sea reef energy czy będzie ok jak myślicie? Zacząłbym od pół dawki i pewnie tak bym zostawił przez dłuższy czas. Miałoby to na celu dokarmienie korali i poprawę ich kondycji jeśli zauważyłbym jakieś negatywne oznaki wstrzymałbym podawanie.
 3. kristofer0001

  Zwiększenie No3/po4

  Witam, Jak można zwiększyć No3/Po4? Mam jednego i drugiego kompletne 0, a przynajmniej tak mi pokazują testy. Korale miękkie/lps 3 rybki i widzę, że nie bardzo im to odpowiada. Dodam tylko, że moje akwarium ma niecałe 3 miesiące więc jest jeszcze świerzakiem. Podnieść No3/Po4 poprzez częstsze lub bardziej bogate karmienie ryb? A może jakieś preparaty choć tego wolałbym uniknąć. Z góry dzięki.
 4. hej, aktualna jeszcze oferta z Rico?
 5. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  Testy ok, jedynie na amoniak nie posiadam, no3 prawie niewykrywalne, po4 poniżej 0,25, kh 8, Mg-Ca w normie. Po prostu jak stało się zielono ( zielony nalot na skałach, szybie itp. ) z dnia na dzień po przyjściu z pracy, niezbyt ładnie pachnie, dino/cyjano jest, ale to są śladowe ilości.
 6. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  Tak więc zmierzyłem zasolenie w sklepie i jest ok 35 ppt. Mam pytanie odnośnie zapachu z akwarium ponieważ zaczęło ostro walić zgnilizną podejrzewam, że przez to glonowisko, mam coś z tym zrobić? czy po prostu woda sama się przefiltruje?
 7. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  W tym tygodniu pojadę do sklepu, aby zmierzyli mi zasolenie. sprawdzałem na RO było 0,03
 8. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  A co jest z tym Fauna Marine nie tak?
 9. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  Posiadam elektroniczny refraktometr.
 10. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  Nie mam zamiaru nic kombinować ponieważ mógłbym pogorszyć tylko sprawę. Dolewka już działa, więc jest stałe zasolenie. No3 prawie niewykrywalne, Po4 poniżej 0,25. Z brązowego nalotu powstało glonowisko na całej skale i szybach. Wiesz co jest dziwne, że ja przeszedłem już takie drobne dojrzewanie okrzemki, dino, glony zielone, tylko teraz to jest dziwne, że przez tą zmianę zasolenia tak się zbiornik posypał. A korale wracają do zdrowia:)
 11. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  Co to dokładnie znaczy? Jak to się odbywa? co jest powodem? Bo widzę właśnie po zoa, że są bardziej skurczone, a raczej wręcz zmalały.
 12. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  A jak bym zrobił podmiankę 10%? Startowałem na soli Tropical " reef base salt " więc jest biedna
 13. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  Tak dokładnie nie ma co się sprzeczać tylko połączyć siły i rozwiązać problem. Tak więc chyba wiem co jest przyczyną, a mianowicie zmierzyłem wodę z akwarium dolewki i wyszło 0,50 tak więc dostał się jakiś syf. Na wylocie RO mam 000. Czym można wyczyścić baniak bez użycia chemii? Dodatkowo w akwarium pojawił się nalot zielony na skałach, szybach itp. Tak więc mam fajne glonowisko, oczywiście stan korali bez zmian. Zrobiłem parę fotek.
 14. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  Zastanawiam się czy może węgiel puszcza mi fosforany do baniaka.
 15. kristofer0001

  Zmniejszenie zasolenia wody

  hmm pomimo tego, że już są zielone glony? ok, a jakby był ten amoniak to lać bakterie, czy pozostawić samemu sobie?
×