Skocz do zawartości

Bpollo

Ikra
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bpollo

 1. Potrzebuję pomocy z wyborem oświetlenia do zbiornika 70x40x45, 126 l brutto. Na początku będzie tam żywa skała, żywy piach, kilka ryb i korale miękkie. Docelowo lps i sps. Jaka lampę kupić, by w przyszłości nadawała się do tego akwarium. Może ktoś z was ma podobny wielkością zbiorniczek, podzielcie się czym świecicie. Linki mile widziane
 2. Niedługo przejmę po kims akwarium morskie wraz życiem jakie tam jest, tzn. żywa skala, ukwiały, ryby i krewetki. Jak to zrobić książkowo by nie zaszkodzić? Planuję zabrać 100 procent wody z jego zbiornika, następnie żywa skalę, filtr i odpieniacz białek (nie czyszczac ich), na końcu resztę życia. Czy wlewac bakterie jak na starcie? Czy zrobić coś zupełnie innego? Logistycznie muszę to zabrac w ciągu jednego dnia. Nie mam możliwości by zbiornik mi dojrzewał bez życia. Proszę o pomoc i porady.
 3. Bpollo

  Przenoszenie zbiornika z życiem

  Dzięki, tak zrobię. Pojemniki jakieś nowe ogarnę w castoramie.
 4. Bpollo

  Przenoszenie zbiornika z życiem

  Odległość 1,5 km, 5 minut jazdy samochodem. Akwarium o podobnej wielkości 120 l. Mój dobry znajomy zmarł 2 tygodnie temu, przez ten czas ktoś opiekuje się zbiornikiem, podmiany wody 10 procent 1 w tygodniu i karmienie. Tego co się zorientowałem jest tam ze sprzętu odpieniacz białek i filtr wewnętrzny firmy Tunze, pompa cyrkulacja, oświetlenie + życie. Zbiorniczek będę mieć nowy 70x40x45 optiwhite.
 5. Witam, czy ktoś z forumowiczów używa tej lampy? Jakie są wasze opinie o niej? Co byście proponowali w podobnej cenie do zbiorniczku 120L?
 6. Bpollo

  Filtr RO

  Witam, czy konieczny jest wkład z żywicą w filtrze RO? I kolejne pytanie czy woda z wkładem z żywicą nadaje się do spożycia przez ludzi?
 7. Bpollo

  Filtr RO

  Dziękuję za ppmoc
×