Skocz do zawartości

Bpollo

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bpollo

 1. Witam, jaką lampę led polecacie do akwarium? Zbiornik 70x40x50, jaka moc powinna być minimalna na litr wody? Czy ktoś ma coś sprawdzonego?
 2. Witam, jak macie ustawione lampy led? Jak u Was wygląda cykl dzienny, w jakich godzinach świecicie i procentowo ile mocy w diodach niebieskich, czerwonych i białych?
 3. Potrzebuję pomocy z wyborem oświetlenia do zbiornika 70x40x45, 126 l brutto. Na początku będzie tam żywa skała, żywy piach, kilka ryb i korale miękkie. Docelowo lps i sps. Jaka lampę kupić, by w przyszłości nadawała się do tego akwarium. Może ktoś z was ma podobny wielkością zbiorniczek, podzielcie się czym świecicie. Linki mile widziane
 4. Niedługo przejmę po kims akwarium morskie wraz życiem jakie tam jest, tzn. żywa skala, ukwiały, ryby i krewetki. Jak to zrobić książkowo by nie zaszkodzić? Planuję zabrać 100 procent wody z jego zbiornika, następnie żywa skalę, filtr i odpieniacz białek (nie czyszczac ich), na końcu resztę życia. Czy wlewac bakterie jak na starcie? Czy zrobić coś zupełnie innego? Logistycznie muszę to zabrac w ciągu jednego dnia. Nie mam możliwości by zbiornik mi dojrzewał bez życia. Proszę o pomoc i porady.
 5. Bpollo

  Przenoszenie zbiornika z życiem

  Dzięki, tak zrobię. Pojemniki jakieś nowe ogarnę w castoramie.
 6. Bpollo

  Przenoszenie zbiornika z życiem

  Odległość 1,5 km, 5 minut jazdy samochodem. Akwarium o podobnej wielkości 120 l. Mój dobry znajomy zmarł 2 tygodnie temu, przez ten czas ktoś opiekuje się zbiornikiem, podmiany wody 10 procent 1 w tygodniu i karmienie. Tego co się zorientowałem jest tam ze sprzętu odpieniacz białek i filtr wewnętrzny firmy Tunze, pompa cyrkulacja, oświetlenie + życie. Zbiorniczek będę mieć nowy 70x40x45 optiwhite.
 7. Witam, czy ktoś z forumowiczów używa tej lampy? Jakie są wasze opinie o niej? Co byście proponowali w podobnej cenie do zbiorniczku 120L?
 8. Bpollo

  Filtr RO

  Witam, czy konieczny jest wkład z żywicą w filtrze RO? I kolejne pytanie czy woda z wkładem z żywicą nadaje się do spożycia przez ludzi?
 9. Bpollo

  Filtr RO

  Dziękuję za ppmoc
×