Skocz do zawartości

Kamil150791

Ikra
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Kamil150791

 1. Witam wszystkich, proszę o pomoc i wskazówki co do założenia mojej pierwszej solniczki. Brakuje mi parę rzeczy ale pierw to co już posiadam to: Akwarium 40x40x40 Sucha skała Marco Rocks - 4kg Piasek Blue Treasure Premium Live- 5kg Bakterie na start Seachem STABILITY Media filtracyjne: Matrix 250g, Purigen 100g, PhosGuard 100g Proszę o pomoc pierw w wyborze filtra będzie to napewno kaskada lecz nam dylemat która wybrać, pod uwagę biorę Seachem Tidal 55, Hagen Fuval C3 i Eheim Libertyn 200 ? Druga sprawa to sól AQUARIUM SYSTEMS Instant Ocean czy może Seachem Vibrant Sea ?
 2. Kamil150791

  Pierwsza solniczka pomoc

  Co do soli prawdę mówisz czytałem i oglądałem testy/opinie która sól najlepsze... i okazało się że tak naprawdę na każdej można wystartować i prowadzić zbiornik. Ja osobiście wystartuje mój zbiorniczek na soli BLUE TREASURE REEF SEA SALT cenowo też bardzo fajnie wychodzi.
 3. Kamil150791

  Pierwsza solniczka pomoc

  Po głębszym zapoznaniu się z opiniami użytkowników filtrów które rozważałem do mojej solniczki wybór padł na całkiem inna kaskadę której wcześniej nie brałem pod uwagę a mianowicie Aquael Versamax FZN-3 kaskada posiada największa powierzchnię filtracyjną i także największy przepływ ok 1200l/h i w nim znajdzie się Matrix, Purigen, Chemi pure blue i PhosGuard no i oczywiście na dnie gąbka.
 4. Kamil150791

  Pierwsza solniczka pomoc

  Co do tych filtrów próbowałem znaleźć jakieś porównania czy testy i np przepływ Fluval -580l/h, Eheim 760l/h a Seachem 1000l/h. Zauważyłem też że bardzo ciekawą metodę przepływu i filtracji wody ma Fluval tzw 5 etapowa i ma praktyczne koszyczki do których można włożyć media z drugiej strony Seachem ma podobnie lecz tylko jeden koszyk z gąbką na dnie a resztę można zasypać czym kto chce, i oba te filtry mają wskaźnik zabrudzenia, najgorzej wypada Eheim lecz nie skreślam go bo posiadam z tej firmy od lat filtr wewnętrzny i zewnętrzny w moim baniaczku słodkowodnym i jestem zadowolny.
×