Skocz do zawartości

Matheo

Użytkownik
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Matheo

 1. Witam, jestem tutaj nowy, swego czasu miałem akwaria słodkowodne ale ostatnio coraz bardziej chodzi mi po głowie morskie. W związku z tym że jestem zielony w tej dziedzinie chciałbym zaczerpnąć informacyjnie fachowców. I tak pierwsze pytanie bo nie chce się rzucać od razu na głęboką wodę i chciałbym zacząć od czegoś mniejszego mam szkło że słodkowodnego 54l czy ono się nada? 2. Porady w sprawie sprzętu co bym potrzebował tzn jaki filtr, jakie oświetlenie, falowniki itd. Chodzi o sprzęt sprawdzony a nie jakiś chińczyk. I ogóle porady co i jak po kolei? Z góry dzięki i pozdrawiam.
 2. Matheo

  Start prawie od zera

  Dzięki za odpowiedzi, dziś trafiły do mnie 2 reef maxy, udało mi się dorwać w dobrej cenie 2 letnie zestawy, także sprzętowo mam wszystko żeby wystartować, teraz tylko skała, piasek i solanka i czekać aż dojrzeje. Chyba że poza tymi rzeczami coś jeszcze jest mi potrzebne żeby uruchomić to wszystko tj. Jakieś dodatki do wody?
 3. Witam, ponownie trochę to przemyślałem i tak podpowiedzcie czy taki zestaw będzie ok i czego ewentualnie brakuje. 1. Baniak 112l 80x35x40 cm jak się nie mylę 2. Kaskada fzn 3 3. Falownik tylko czy jeden wystarczy czy 2 4.Skimmer czy odpieniacz przy takiej pojemności i czy ewentualnie jest do tej kaskady skimmer do połączenia czy trzeba osobno. 5. Grzałka. 6. Oświetlenie i tu mi sen spędza z powiek, nie umiem znaleźć belki która by pasowała jak znalazłem Aquael leddy slim to musiał bym kupić dwie takie bo każda ma albo 32 lub 36 Watt ale nie ma łączonych więc osobno że światłem marine i osobno actinic a wtedy cena robi się kosmiczna chyba że ja nie umiem szukać. I zastanawia mnie jak się przelicza moc do danego baniaka tzn w ledach jest 0,5w/l więc taka belka 36 mogła by być do akwa 72 litry czy się sumują moce z actinica i marine czyli było by 2x36wat czyli na 144 litry, czy białego musi być 2x36 i actinica też 2x36? I czy to wszystko czego bym potrzebował czy coś pominołem, wiadomo nie wypisywalem skały, pisaku, mierników itp?. I jeszcze jedno pytanie czy taki zestaw poszedł by na zbiorniku 140l?
 4. Matheo

  Start prawie od zera

  Witam, ponownie trochę to przemyślałem i tak podpowiedzcie czy taki zestaw będzie ok i czego ewentualnie brakuje. 1. Baniak 112l 80x35x40 cm jak się nie mylę 2. Kaskada fzn 3 3. Falownik tylko czy jeden wystarczy czy 2 4.Skimmer czy odpieniacz przy takiej pojemności i czy ewentualnie jest do tej kaskady skimmer do połączenia czy trzeba osobno. 5. Grzałka. 6. Oświetlenie i tu mi sen spędza z powiek, nie umiem znaleźć belki która by pasowała jak znalazłem Aquael leddy slim to musiał bym kupić dwie takie bo każda ma albo 32 lub 36 Watt ale nie ma łączonych więc osobno że światłem marine i osobno actinic a wtedy cena robi się kosmiczna chyba że ja nie umiem szukać. I zastanawia mnie jak się przelicza moc do danego baniaka tzn w ledach jest 0,5w/l więc taka belka 36 mogła by być do akwa 72 litry czy się sumują moce z actinica i marine czyli było by 2x36wat czyli na 144 litry, czy białego musi być 2x36 i actinica też 2x36? I czy to wszystko czego bym potrzebował czy coś pominołem, wiadomo nie wypisywalem skały, pisaku, mierników itp?. I jeszcze jedno pytanie czy taki zestaw poszedł by na zbiorniku 140l?
 5. Matheo

  Start prawie od zera

  Dzięki mam nadzieję że się uda jak najszybciej ale wiem, że w tym przypadku trochę to trwa.
 6. Matheo

  Start prawie od zera

  Dzięki za odpowiedź na pewno przejrze wątki na forum jakie mnie interesują żeby zgromadzić jak największą wiedzę.
×