Skocz do zawartości

Eriadoer

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Eriadoer

 1. Eriadoer

  poziom wody w kominie

  Witam, Długo czytałem teraz czas napisać. Opis sytuacji:Akwarium około 1600lSump około 400lPompa Jabeo dct 8000Zewnetrzny komin z trzema rurami:-spływ 40mm z zaworem bramowym -rewizja 32mm ścięta po skosie-powrót 32mm- w kominie woda 2cm poniżej grzebienia więc jest cicho. Problem:Nie jestem w stanie ustawić stałego poziomu wody w kominie.Albo spada albo przelewa się rewizją.Nie było by żadnego problemu gdyby nie to że jak ustawię lekki przelew przez rewizję to i tak po kilku godzinach poziom wody w kominie się podnosi i w rewizji robi się spłuczka. Wtedy znowu muszę regulować zawodem bramowym i tak dwa razy na dobę od 3 tygodni. Jak się nie wyreguluje to po dobie mam taki kibel w domu że telewizora nie słychać... Na rewizję założyłem durso - delikatnie wyciszyło ale poziom wody nadal się podnosi - powoli się zastanawiam czy jakbym to zostawił to by się woda nie wylała w pewnym momencie górą...W komorze pompy mam przelew do kanalizacji i stałą podmianę wody metodą kropelkową - poziom wody w komorze się nie zmienia. Pompa jest podłączona do UPSa ze stabilizacją napiecia.I teraz pytanie co jest nie tak albo co robię nie tak że poziom wody w kominie ciągle się podnosi? Powoli wysiadam psychicznie z ciągłą regulacją albo siorbaniem.
 2. Eriadoer

  poziom wody w kominie

  Tak, po testach stwierdzam, że na upsie jest lepiej. Zastanawiam się czy da się obejść sterowniki i połączyć bezpośrednio pompę z zasilaczem? Aż tak mi na regulacji nie zależy i tak jadę na maximum.
 3. Eriadoer

  poziom wody w kominie

  Nie parzy ale jest dosyć mocno gorący.
 4. Eriadoer

  poziom wody w kominie

  Układ szczelny, sprawdzone kilka razy. Podmiana kropelkowa, testowane z zegarkiem i miarką 12l na 12h. Poziom wody w komorze filtra jest na równo z odpływem do kanalizacji więc nawet jakby dolało więcej to i tak spłynie w kanał a poziom w komorze będzie taki sam. Jedyna opcja gdzie może się "zapowietrzyć" to reaktor co2 na powrocie. Ale nic tam nie Pluska ani nie widać żadnej poduszki z gazu.
 5. Eriadoer

  poziom wody w kominie

  UPS właśnie pojawił się min. W celu niwelacji skoków i zamków napięcia. Często są u mnie zaniki napięcia na ułamek sekundy i wtedy pompa się wyłączała i był jeden wielki huk jak spadała woda zanim na nowo się rozkręciła. Przed podłączeniem do UPSa było tak samo. Sterowniki i pompa wg. Mnie działają prawidłowo w sensie nie widzę jakichś nieprawidłowości. Zdjęcie wrzucę wieczorem. Durso testowo z rury kanalizacyjnej - trochę wyciszyło więc będę robił na dniach wersję docelową.
×