Skocz do zawartości
afgi

Odpieniacz - 250-350 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Czy moge Was prosic o pomoc w wyborze odpieniacza do akwarium o pojemności 250-350 litrow. Nie podaje dokladnych wymiarow, gdyz jescze nie wiem dokladnie jakich wymiarow bede miec pojemnik. Dzieki za wszystkie wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza nie dobiera sie do litrazu a do obsady zbiornika. Mozesz miec 500l i odpieniacz dedykowany do 300 max i da rade z mala iloscia zycia w nim, a mozesz miec baniak 100l i odpieniacz dedykowany do 500l i nie wyrobi ale to juz extremalny przypadek :) Ja np. mam delteca sc 1455 w 375l i jestem zadowolony, tylko ze ja dopiero zaczynam i mam pare rybek i korali.Tak wiec, napisz moze co chcesz trzymac w akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza nie dobiera sie do litrazu a do obsady zbiornika. Mozesz miec 500l i odpieniacz dedykowany do 300 max i da rade z mala iloscia zycia w nim, a mozesz miec baniak 100l i odpieniacz dedykowany do 500l i nie wyrobi ale to juz extremalny przypadek :) Ja np. mam delteca sc 1455 w 375l i jestem zadowolony, tylko ze ja dopiero zaczynam i mam pare rybek i korali.Tak wiec, napisz moze co chcesz trzymac w akwa.

Dzieki za odpowiedz :)

 

Tez jestem poczatkujący, wiec moje zdanie nt. tego co chce trzymac jest mocno zamglone. Docelowo pewnie SPS-y, ale na poczatek bede sie chciał przszkolic w miekasach i LPS-ach. Dodatkowo jakies rybki oczywiscie. Mysle o Deltecu i ReefOctopus. Zalezy mi takze na tym, aby nie byl glosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

 

Tez jestem poczatkujący, wiec moje zdanie nt. tego co chce trzymac jest mocno zamglone. Docelowo pewnie SPS-y, ale na poczatek bede sie chciał przszkolic w miekasach i LPS-ach. Dodatkowo jakies rybki oczywiscie. Mysle o Deltecu i ReefOctopus. Zalezy mi takze na tym, aby nie byl glosny

 

Czyli jak miekkie to nie musisz odrazu walic z grubej rury z odpieniaczem typu bubble king :) Niestety, ile odpieniaczy tyle opini. Jezeli chcesz zaczac od miekkich, w Twoim litrarzu, to polecam deltec sc 1455 lub inny o podobnej wydajnosci pompy ( Deltec najlepszy w stosunku cena=jakosc). Moim zdaniem bedzie to wystarczajace dla wiekszosci miekkich i lps. Co do sps.....  tu sie nie wypowiem bo tu moje kompetencje sie koncza :)

Edytowane przez pokson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pokson

Faktycznue Deltec ma dobre opinie.

A czy ktos potrafi wymienic czym różni sie taki np. Deltec od Bubble Kinga czy Korallen Zucht.

Z czego wynika roznica w cenie? Na co powinno sie zwracac uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×