Skocz do zawartości
blik

Skimz Monzter E-Series SM201

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ

czy ktoś ma coś do powiedzenia na temat tych odpieniaczy,nie wiem dlaczego ale widze padnięte tematy.

cena fajna, odpieniacz ma moc i nic więcej nie wiem, a chce kupić właśnie taki,lub taki

Skimz Monzter E-Series SM161

sobie na mikołaja.

Tylko nie piszcie że oprócz bublekingów i delteków to już nic nie ma ^_^

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCUQFjAB&url=http%3A%2F%2Fnano-reef.pl%2Ftopic%2F39088-odpieniacz-skimz%2F&ei=9ZqAVJ7cHsOuPM7hgJgG&usg=AFQjCNGHGcHXZzM25YTAmAMTyi0SqYk3wg

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0CGUQFjAI&url=http%3A%2F%2Faqua-reef.pl%2Ftopic%2F5438-skimz%2F&ei=npqAVOyrAYKBabKpgdgJ&usg=AFQjCNF5oGSf0EXc1NbP4XQM_R_qivpPFw

 

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , myślałem , że mam 201 aż zobaczyłem na zdjęcia w erybce i mam 202 od 1,5 roku w akwarium 640 +sump ok 200. Rzeczywiście pieni rewelacyjnie ale tylko jego buczenie słychać ze wszystkich pomp ( a czytałem załączone przez Ciebie posty , że jest cichy). Dlaczego głośna  - W moim przypadku rura wylotowa wody z odpieniacza jest do drugiej komory a co za tym idzie jej wysokość ogranicza poziom wody tzn poziom wody w tej komorze gdzie jest odpieniacz jest do wysokości tej rury. Woda wlewa sie grawitacyjnie . Żeby dobrze pienił - zawór wylotowy musi być ustawiony na min przepływ żeby podnieść poziom wody w odpieniaczu a powietrze też skręcone na max stąd hałas. Jezeli lekko zwiększę odpływ wody , lub odkręcę powietrze to hałas = buczenie jest 0 niesłyszalne ale piana nie wejdzie do kubka. Chyba podłącze odpływ bio pellets bo tam jest pompa 3500 i powinno być OK ale jak do tej pory tego nie zrobiłem bo akwa jest w salonie gdzie gra telewizor - ale na pewno spróbuje. Zwróć więc uwagę na wysokość rury wylotowej ona ogranicza poziom wody w komorze i wysokość szyby oddzielającej te dwie komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , myślałem , że mam 201 aż zobaczyłem na zdjęcia w erybce i mam 202 od 1,5 roku w akwarium 640 

:D dobre,musze wytrzeć monitor,tylko jeszcze mi powiedz że wybuliłeś za ten pierwszy :lol: też tak chce,a tak w ogóle to dzięki za odp.przeczytam jeszcze ze dwa razy Twój post  i jeszcze na pewno o coś spytam,nie trybie już tak jak kiedyś. :lol: starzeje się

 

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz żeby dobrze pienił - zawór wylotowy musi być ustawiony na min przepływ żeby podnieść poziom wody w odpieniaczu a powietrze też skręcone na max stąd hałas.

 

Kurde to chyba niedobrze,to tak jak byś miał cały czas słabszy,inny odpieniacz,gdzie tu sens,jeszcze skręcone powietrze, a czy nie powinien być po prostu zwyczajnie głębiej zanurzony?tak aby mógł pracować na całe majty ?tak sobie myśle że wylot też mógł byś dać jak najbliżej pompy,po co do drugiej komory?wtedy wodę masz parokrotnie zaciąganą za jednym szlagiem tak mimowolnie przy okazji, i wode oczyszczaną na bierząco zwielokrotniną,a jak to woda to reszta wody i tak sobie poleci, tak jak jej każesz.

 

 

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Zwróć więc uwagę na wysokość rury wylotowej ona ogranicza poziom wody w komorze i wysokość szyby oddzielającej te dwie komory.

to jest to wadą?rura wylotowa nie może być np.pod wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak widać bardziej kierowałem się pompą ES5000 niz modelem 201 czy 202 bo pompa ta sama - a kupuje w sklepach znanych od 5 lat i raczej im ufam - nie zawiodłem się (dałem 1340 PLN a teraz jest za 1800 chyba). Nie twierdze że jest zły(caly czas go mam) - bardzo dobry ale pierwsze miałem sump i wstawiłem ten odpieniacz - więc zwróć uwagę na wysokość rury odpływowej, bo albo trzeba przerabiać sump albo kupić nowy. Mój poziom wody nie zakrywa w 100 pompy odpieniacza . Pewnie można by odpływ dac do tej samej komory ale u mnie to nie możliwe bo jest wsadzony na szerokość na styk. Rura wylotowa może byc po wodą wg mnie bez znaczenia.

Reasumując mam zły sump pod ten odpieniacz - chociaż nie do końca bo 1,5 roku tak działa. Wrzucam zdjęcia po 2 dniach, plus zdjęcie sumpa widać tam rurę po lewej stronie i wysokość szyby odgradzającej 2 komory.pozdrawiam.[

post-2900-0-43530800-1417815894_thumb.jpg

post-2900-0-14317500-1417816032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie,za inf.będzie wodowany skimz :yes:

pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zwodowany 201 i panowie jest moc,pompaES5000, luft 960L/h wykonanie z pomysłem i starannie,wylew wody regulowany grodzią jest umiejscowiony pod pompą, przy starcie na ,,dotarciu" myślałem że będzie puszczał bąble a tu nic thumbup.gif a dodam tylko że jest w akwarium.Rozbieralny do zera,bajka przy czyszczeniu,montaż też fajny
Miałem obawy że będzie głośny,jest dobrze, ba nawet bardzo dobrze.
Nie żałuje zakupu,w tej cenie na prawdę warto,dobry i fajny odpieniacz wyk.100%profesjonalnie
Dziękuje za odpowiedzi w temacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×