Skocz do zawartości
jacekkudla

200x80x60 - przymiarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Podczytuje sobie o solniczkach od dłuższego czasu, i jakoś wkońcu mnie wzięło by i mój baniaczek posolić :)

Przedstawie poniżej pomysł na baniak z prośbą o wszelakie podpowiedzi

1. Szkło 200x80x60 = 960 litrów

2. Sump - no właśnie jaki byście podpowiedzieli?

3. Stelaż będzie stalowy spawany więc sump dowolny się zmieści

4. Odpieniacz - hhhmm dumałem nad tym sporo i ni jak nie stać mnie na BK, chyba że uda mi się kupić jakiś tańszy używany z pewnego źródła, póki co mam pomysł by dać K-Z medium lub Delteca 1060 s, a może uciągnie to 851??

5.Oświetlenie, póki co nie stać mnie na żadne firmowe komplety, wiec dumam nad 3x250W HQI (przemysłówka) plus 4x39W T5 (które obecnie posiadam) czy może będzie lepiej 12x80W T5? co bedzie ekonomiczniejsze i lepsze dla docelowo SPSów?

6. Cyrkulacja... tu na początek myśle by dać 2xcoralia hydor 8 później dokupie dodatkową lub tunze....

Nadmienie że już jestem szczęśliwym posiadaczem:

1. Profilux II Plus

2. Sonda Redox

3. Sonda PH

4. Sonda Conductance

5. 2x listwy STDL 4-3

6. 2x SIMU BW

7. Listwa z 5 wiatrakami

8. DCF-D - nie działa u nas ale mam

9. Grotech TEC III NG....

Prośba o wszelakie podpowiedzi i sugestie...

JAcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Widzę że piękny zbiornik się szykuje :)

Sump musisz tak obliczyć aby zlała się cała woda ze zbiornika głównego w przypadku wyłączenia pompy (lustro wody ponad kominem plus pojemność komina).

Podział na komory zależy od tego jaki system filtracji planujesz: refugium, DSB, ZEOVit?

Pomyśl nad odpieniaczem ATI BM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w morskiej całkiem nowy więc jeszcze przyspuszczam co chce, ale przypuszczam że będzie DSB, glonowy...? w chemie i zeo nie chce chyba mi się bawić... chociaż ... przyznam nie znam szczegółów zeo...

Hydrauliczne założenia sumpa znam (bo obencie w słodkim mam) tyle że musze rozplanować dokładnie przegrody...

ATI BM.... słyszałem (zaznaczam że tylko słyszałem) że są troszke jakby to określić "słabe"... tyle tylko że u mnie cichość nie gra głównej roli bo i tak akwa w salonie będzie, a tam nikt nie sypia.... jeśli już to ja ale wtedy to już nic mi nie przeszkadza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam ATI i na początku warczał, po trzech dniach mu przeszło.

Mam porównanie tylko z odpieniaczami AM i Beast400 których kiedyś używałem i dla mnie działa bardzo dobrze i ładnie pieni. Nie porównam niestety z Delteckiem, KZ czy Royalem bo nigdy takich nie miałem. Myślę że w sprawie odpieniacza pomoże ci Skiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wg Was komin do 2 pomp OR3500 w kwadracie na 62x62 będzie wystarczający?

I czy zmieszcze do niego śrubunki na zrzut (40ka) rewizja (40ka) i 2 powroty (25-ki)???

I czy ta średnica hydrauliki jest ok do tego baniaka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominie powinno się wszystko zmieścić! Zastanawiam się tylko, dlaczego dajesz dwie pompy a nie jedna mocniejsza?Najlepiej kup przeloty wyrysuj sobie na kartce ile potrzeba miejsca żeby wszystko się zmisciło i zrób mniejszy komin.62x62 to trochę dużo!!!

psJesli dobrze licze to wystarczy komin 35x35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki,

Źle napisałem komin mam na długość standardowego grzebienia AM więc 32 cm (więć 32cm/32cm)... sorki wielkie... 2 pompy na okoliczność ewentualnej awarii jednej z nich, tak dla bezpieczeństwa.... najwyżej będą chodzić sobie na zmiane... zobacze jeszcze...

A czy średnice podane przezemnie do hydrauliki są ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam or3500 i powrót fi25,zrzut fi40 na wypadek gdybym chciał założyć mocniejsza pompe. Teraz zawór mam ostro przymknięty wiec bez problemu te 6tys l.przyjmie. Możesz tez pomyśleć nad zrobieniem komina zewnętrznego, ale to głównie zależy jak planujesz zabudować zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem jaką hydrauliką dać, zrzut będzie 40fi, powroty będą 2x25fi, pomp w zależności od potrzeb najwyżej nie będe włączał 2 naraz, jedna będzie w odwodzie B)

Pytanko mam odnośnie cyrkulacji, czy wg Was 3x13tys hydor koralia 8 da sobie radę i czy łatwo będzie ustawić cyrkulację w baniaku?

Jakie ewentulanie inne rozwiązanie proponujecie?

JAcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×