Skocz do zawartości
radiesteta

Ostrygi i inne życie z marketu

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd zatem tak ich popularność  w wieli kuchniach i nie tylko tych egzotycznych ale także i Grecji, Hiszpanii i innych krajów basenu Morza Śródziemnego ? Czy nie mają tego świadomości ?

 

Jak to skąd z biedy,człowiek zeżre wszystko byle by to to nie patrzało na niego ze stołu,choć i nawet z tym można było by polemizować.Snobizm i fanaberie czynią coraz większe spustoszenie

Azja południowo-wschodnia to już pikuś kulinarny ze swoimi insektami ,nietoperzami teraz na topie np:w chinach są gotowane ludzkie płody. :facepalm: a my tu o jakiś ostrygach.Nie mam już zadnego szacunku dla tej nacji te ich miseczki i pałeczki ,mielenie ciągle gębą.

Wystarczy luknąc co za wrazliwe to społeczeństwo np.w wypadkach komunikacyjnych.Patrzą na poszkodowanych jak na rozjechanego kota,może głodni czy cuś?

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

cos cięzko się zrobiło fajny filmik tak na  rozlużnienie,tak na marginesie zaczynam sie czuć na tym forum jak ten typ za granicą :D

 

 

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iii tam patrzycie tylko od strony robaków (przekąski) tylko że u nich jest to zdrowsze niż nasze chipsy paluszki a częsc ich zarcia jest OK Sushi kuchnia indyjska itp by na przyklad jemy skisłą kapustę i ogórki i dla nas do normalne u nich robaki plody kaczki/gesi (podopno na popęd  :rolleyes: ) itp i na przyklad w szwecji jedzą sustromming czyli skisle sledzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to skąd z biedy,człowiek zeżre wszystko byle by to to nie patrzało na niego ze stołu,choć i nawet z tym można było by polemizować.Snobizm i fanaberie czynią coraz większe spustoszenie

Azja południowo-wschodnia to już pikuś kulinarny ze swoimi insektami ,nietoperzami teraz na topie np:w chinach są gotowane ludzkie płody. :facepalm: a my tu o jakiś ostrygach.Nie mam już zadnego szacunku dla tej nacji te ich miseczki i pałeczki ,mielenie ciągle gębą.

Wystarczy luknąc co za wrazliwe to społeczeństwo np.w wypadkach komunikacyjnych.Patrzą na poszkodowanych jak na rozjechanego kota,może głodni czy cuś?

Chwila chwila odróżnijmy kuchnię od głupoty. Rożne nacje maja swoje mniej lub bardziej dla nas obrzydliwe potrawy. Ludy z okolic Szwecji czy koła podbiegunowego jedzą zakopane w zieli i nadgniłe nie pamiętam ale jakieś mięsiwo z czegoś tam. Dla nas normalne ale dla innych na granicy jadalności sa zepsute mleko oraz ogórki czyli nasze kwaśne mleko i kiszone ogórki.  Chiny to zbiór wszelkich dziwactw od jaj moczonych w sikach młodych chyba do 13 roku życia chłopców poprzez inne obrzydliwości. Ale to jeszcze są obrzydliwości nic więcej, Nie mylmy tego z kanibalizmem. Nasze mięso tez zwyczaj nie jest bez rożnych antybiotyków konserwantów i innej chemii i świństw. Pamięta wielu możne aferę że sól drogową 2 lata temu sypaną do mięsa zamiast zwykłej. Zatem nie róbmy z naszego pożywienia  nie wiadomo czego. a z innych świństwa. Mogę uwierzyć, że tam gdzie to jest możliwe także konsumuje się owady gdzie one występują licznie i w bardzo długim czasie, W niektórych krajach świnki morskie hoduje się nie w celach trzymania ich w domu lecz konsumpcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blik z kad wzioles tą informację o ludzkich plodach?

Pokaż mi co jesz o powiem ci kim jesteś :) , w skrócie można poniekąd antropologicznie podejśc do tematu,co  kraj,region inne obyczaje,żywienie ,zgoda,wiadomo wszystko można zrozumieć,lubie podjadać  :) ale cechą wspólną przy tym wszystkim był zawsze głód i walka o zdobycie pożywienia, w wymiarze postępu cywilizacyjnego to sie jednak zmienia i to na gorsze.

Któż dzis robi znak krzyza na chlebie przed spozyciem?Chleba powszedniego daj nam dzisiaj,kto sie nad tym zastanawia. dostęp do pokarmu jest  elementarną potrzebą i prawem każdego człowieka a mozna nim bardzo łatwo manipulowac ludzmi,nie trzeba tvn czy polsatu :lol:

I prosze mi nie mówić,a cóż ma do tego religia?otóż ma i to wiele,wierzenia innych ludów sa ściśle związane z pokarmem ale jest bardzo żle i było.Indie i prawo kastowe,Japonia i miecz pogarda dla drugiego człowieka,Tybet i pochówek  za pomocą sępów koszmar,tragedia (praktyczność?)i ja nie jestem tolerancyjny.A moge być?

 

Bardziej chodziło mi o pokazanie wymiaru chyba juz powolnego zezwierzęcenia homosapiens,czyli np.dyrektywy unijne promujące szamanie robali tudzież utylizacja ton spożywki przez markety.Głód w Afryce a nikła pomoc nas posibrzuchów.

Psychologia ekonomi a niedozywienie dzieci w świecie i na naszym podwórku itd.

Nie moge umieścić ani zdjęc ani inf.o kanibalizmie dzieci ,nie to forum,ale wybacz stary masz już swoje lata  nie wiedziałeś?

Poszukaj

I jeszcze jedno niedawno szczaiłem że jest zasadnicza różnica pomiędzy jaroszami a wegetarianami ,ci drudzy patrzą z pogardą na tych co szamają mięsko.

Sorry za O.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dystrybucji i redystrybucji żywności na świecie i jej zły podział to główny powód dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze. Żywność marnuje się i gnije w milionach ton a głodni czekają i umierają z głodu. jednak to sprawa mniej naukowa a bardziej polityczna. tego tu raczej nie wyjaśnimy i nie rozwiążemy. Mnie interesuje bardziej naukowy aspekt sprawy choć i nauka podlega naciskom ekonomii i raz wmawia się nam że coś jest szkodliwe a raz gdy inne lobby odchodzi do głosu, że wręcz przeciwnie. Pij mleko - będziesz wielki albo Pij mleko - będziesz kaleką.

A symbole religijne przed jedzeniem hm... sprawa każdego człowieka. Ja w każdym razie i ci których znam dobrze gotujemy ;-);-);-) wiec nie mieszajmy tu jeszcze ani religii ani polityki bo się pyskówka zrobi.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dystrybucji i redystrybucji żywności na świecie i jej zły podział to główny powód dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze. Żywność marnuje się i gnije w milionach ton a głodni czekają i umierają z głodu. jednak to sprawa mniej naukowa a bardziej polityczna. tego tu raczej nie wyjaśnimy i nie rozwiążemy. Mnie interesuje bardziej naukowy aspekt sprawy choć i nauka podlega naciskom ekonomii i raz wmawia się nam że coś jest szkodliwe a raz gdy inne lobby odchodzi do głosu, że wręcz przeciwnie. Pij mleko - będziesz wielki albo Pij mleko - będziesz kaleką.

A symbole religijne przed jedzeniem hm... sprawa każdego człowieka. Ja w każdym razie i ci których znam dobrze gotujemy ;-);-);-) wiec nie mieszajmy tu jeszcze ani religii ani polityki bo się pyskówka zrobi.

Smutne to wszystko,czyli dalej o ostrygach ok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo znowu coś nowego, własnie  leci premiera  w TTV o rosyjskich miliarderach mieszkających w Londynie,popijają kawe parzoną z częściowo przetrawionych nasion kawy wybieranych z wydalin jakiegoś zwierzaczka podobnego do surogatek,podobno lepiej i subtelniej smakuje.

Kurde myslałem że juz mnie nic nie zaskoczy, a jednak :blink:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam kawe też dają słoniom indyjskim i z kup biorą te ziarna i 1 filiżanek takiej kawy kosztuje około 2000/5000 dolarów :sick:  :sick:  :sick:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kopi lwak ta kawa i mowa o cywetach. Nie powiem kiedyś planuję taką kawę się napić. Ponoć smak ma niepowtarzalny. Ale są i tacy co płaca tysiące za stare ileś set lat zleżałe wino. hihih.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surykatki rzeczywiście,ubawiłem się dziś do ł :lol:  ez,surogatki :lol:

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×