Skocz do zawartości
radiesteta

Korallen-Zucht Cyano Clean zamiast Chemicleanu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował ten preparat ? Jeśli tak to z jakim efektem ? Chodzi mi o zwalczenie nie o zapobieganie. Chemiclean ostatnio w końskich ponad 3k litrowych dawkach tylko jest w sklepach.

Edytowane przez radiesteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio stałem przed tym samym problemem

z wypowiedzi na sąsiednim forum można wnioskować że jest to metoda niepewna i szanse powodzenia maleją ze stopniem rozwoju plagi ... 

 

Generalnie jest to czasochłonne i niekoniecznie wychodzi taniej bo w opisie jest stosować minimum 2 tygodnie ...  a chemiclean duży wystarczy Ci na kilka zastosowań - zakładam że raz na kilka miesięcy coś wyskoczy chyba że będziesz miał szczęście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio stałem przed tym samym problemem

z wypowiedzi na sąsiednim forum można wnioskować że jest to metoda niepewna i szanse powodzenia maleją ze stopniem rozwoju plagi ... 

 

Generalnie jest to czasochłonne i niekoniecznie wychodzi taniej bo w opisie jest stosować minimum 2 tygodnie ...  a chemiclean duży wystarczy Ci na kilka zastosowań - zakładam że raz na kilka miesięcy coś wyskoczy chyba że będziesz miał szczęście :)

Hm.. nie chodziło mi o koszty gdyż ten preparat wcale od Chemicleanu nie jest tańszy. Tylko jego mniejsze opakowania są dostępne na rynku czego nie można o Chemicleanie powiedzieć. Niby występuje w mniejszych opakowaniach na ok 1 k litrów ale ponoć od kilku miesięcy tych opakowań w hurtowaniach nie ma. I własnie na tym preparacie pisze zapobiegawczo a Chemiclean jest bardziej jako dawka uderzeniowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze opakowanie owszem i jest dostępne ale jak przeliczysz na ponad 2 tygodniową kurację to czy mniejsze wystarczy? Co do chemicleana to miałem już miejscami taki kożuszek że nie było na co czekać tylko sięgnąć do kieszeni i kupić te 6g...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze opakowanie owszem i jest dostępne ale jak przeliczysz na ponad 2 tygodniową kurację to czy mniejsze wystarczy? Co do chemicleana to miałem już miejscami taki kożuszek że nie było na co czekać tylko sięgnąć do kieszeni i kupić te 6g...

Dlatego właśnie napisałem czy ktoś to stosował w dawce uderzeniowej tak jak się Chemiclean stosuje ? Małe opakowanie Chemicleana starczy na ponad 1k wody czyli u mnie na 2x dawke.Zatem po co mi opakowanie na 6x dawkę ? Jak po 2 dawkach by nie zeszły to bezsens ładować nastepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego ci wiem to się nie starzeje jak się dobrze zakręci a jak raz wyskoczyło to jest szansa że się powtórzy .... zwłaszcza że 2g kosztowały ok 70-80pln a 6g ok 150pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem, preparat dla cierpliwych ale działa, ciano znikły

Edytowane przez Morog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chwilowo kupiłem Amblygobius phalaena + gwiazdę piaskową i zobaczę czy mi chemię zastąpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt z KZ-ta działa tylko trzeba dać dużo większą dawke niż pisze na opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×