Skocz do zawartości
matrixx

co, gdzie, dlaczego czyli poczatek z morskim

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów !!

 

chcialbym zalozyc moja wlasna solniczke pod czujnym okiem doswiadczonych w tym fachu kolegow i kolezanek :D

 uwagi mile widziane

 

akwarium 100l (czy wystarczy??)

planuje bez sumpa ale na pewno filtr zewnetrzny ewentulalnie kaskada

mebelek pod akwarium pod ten litraz chyba nie trzeba wzmocnienia

prosze pisac jaki litraz polecacie i sprzet do tego gabarytow akwarium

 

 

PSchce trzymac w nim kilka blazenkow i malo wymagajacych rybek, krewetki, slimaki, krabiki, malo wymagaajace koralowce, oczywiscie ukwialy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100l - w zasadzie niedużo - ale da się coś już trzymać - znajomy ma 112l z miniflotorem, dwie kaskady i baniak jest cudny :)

Napisałeś filtr zewnętrzny ? zapomnij o tym, a myśl o odpieniaczu.

Miekkie koralowce jak najbardziej, błazny też - z ukwiałami - a raczej jednym się nie spiesz.

Jak litraż polecamy - cóż - taki, na który będzie Cię stać - nie by kupić, a utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie podać jakieś polecane zestawy juz skapletowane bo to ma byc moje pierwsze morskie akwa i nie wiem czy sie bawic w dobieranie sprzetu

a reefmax moze na początek będzie dobry mimo tych negatywnych komentarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax - cóż - ma i wady i zalety - mało miejsca, kiepski odpieniacz ,ale można wymienić na hydora, duże parowanie wody. Zalety - cóż - nówki bym nie kupił, ale używka po paru przeróbkach - jeśli nie ma się wielkich wymagań jest całkiem całkiem. Jeśli nie chcesz się bawić w dobieranie sprzętu itd. do tego zadowolą Cię mało wymagające koralowce - kilka niedużych rybek - to możesz próbować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem juz zbiornik ma wiecej niż 100l na oko 150l w zestawie jest do niego pokrywa taka chińska plastikowa ze tak powiem badziewie a chcialbym mieć dwie kaskady i zewnętrzny odpieniacz to brać z pokrywą i sprobowac ja przerobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to cala przyjemnosc jest w kompletowaniu sprzetu :) co do akwa to pokrywe bedziesz musial ciac. jak Ci to nie przeszkadza to bierz, od czegos trzeba zaczac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się domyślam - który to baniaczek :)

Nie pytaj nas czy brać i przerabiać - kwestia Twoich zdolności i zapału -  jeśli zrobisz to praktycznie i estetycznie - to próbuj - baniak morski to nie tylko ryby i koralowce - to także ogólny wygląd - powinien też być ozdobą mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, baniak juz kupilem :banana:  (wzialem ta pokrywe ale jak na razie nie mam doswiadczenia i umiejetnosci do morszczyzny wiec kupie jeszcze jakas lampe przeznaczona do akwarystyki morskiej a przerabianie zostawie sobie na pozniez :D ) teraz moje pytania kierowane do was skópie na kaskadzie a raczej dwoch czy lepiej kupic:

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-hbl-501-400l-h-40-100l-i4255065585.html

kupil bym wtedy 3 na wypadek gdyby 2 nie daly rady czy jedna sie zepsula

albo 1 ta:

http://allegro.pl/aquael-filtr-kaskadowy-80-300l-versamax-fzn-3-i4234042077.html

i wtedy kupil bym druga gorsza na wypadek gdyby nie dawala rady

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej pierwszej kaskadzie to zapomnij-przepływ wody 400l/h jest dobry do 30l zbiorników. Nie zastanawiaj się i kup fzn-3 ma bardzo dobre opinie.

To ile litrów ma Twoje akwarium?

Czy myślałeś na temat odpieniacza?

Pozdrawiam Docik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o litry nie zapytałem w sklepie :(  akwa stoi w piwnicy bo dopiero na wakacje zaczne budowę na razie kapletuje sprzet, przepraszam ze nie podam dokladnego litrazu od razu ale postawiłem w kacie i zabezpieczylem folia babelkowa i styropianem zakleilem taśma i nie chce na razie tego rozrywać (mialem obliczyć litraz ale ta pamięć ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak trochę to dziwne, bo chcesz kupować sprzęt a nie wiesz jaki litraż  :no:

Przynajmniej powiedz w jakim przedziale litrowym się znajduje, będzie prościej pomagać, bo bez tego to kaplica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  przepraszam jeszcze raz

pamiętałem o obliczeniu caly czas jak jechałem kupić i jak juz wróciłem i stal w domu znosząc do piwnicy wlasnie myslalem ze jeszcze cos mialem z nim zrobić zbiornik okolo150l gora 200l :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj długość , szerokość i wysokość akwarium  - to Ci powiemy ile ma litrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100x45x50=225000 - czyli baniaczek ma 225 litrów ... powietrza - wody będzie oczywiście mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslałem ze troche mniej litrow wyjdzie :yahoo:

ale tak pewnie odejdzie troche bo obliczalem zewnetrzne szyby wiec bedzie troche mniej i chyba zostawie ok7 8 cm od gory wolnego zeby mozna bylo łapy wkladac i przestawiac wiec chyba zaleje okolo 200l lub mniej

 

mam wiec pytanie o filtr czy ten wystarczy:

http://allegro.pl/aquael-filtr-kaskadowy-80-300l-versamax-fzn-3-i4234042077.html

niby pisze ze do 300l ale wole sie zapytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 100l (czy wystarczy??)

planuje bez sumpa ale na pewno filtr zewnetrzny ewentulalnie kaskada

chce trzymac w nim kilka blazenkow i malo wymagajacych rybek, krewetki, slimaki, krabiki, malo wymagaajace koralowce, oczywiscie ukwialy

 

Cóż - trochę się zmieniło 100 > 225 :)

Przy takim litrażu - najpierw bym pomyślał co ma pływać w tym baniaku i jakie będą koralowce i w tym momencie zastanowiłbym się nad sump`em.Jeśli bez - to tak czy inaczej najpierw poszukaj odpowiedniego odpieniacza zewnętrznego.

Od razu Ci powiem - łatwiej będzie z pudełkiem przelewowym lub kominem  i sump`em, bez niego - nieduży i średni wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie chce sumpa bo u mnie w domu zdarza sie ze czasem nie ma prądu cos sie dzieje z transformatorem i boje sie ze woda z akwa splynie mi w dol i sie wyleje bo pompa nie będzie przez chwile dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×