Skocz do zawartości
Klatez

180 l zakładam od podstaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie marszczenia. Jestem nowy i zakładam akwarium morskie. Mam praktykę ze słodkim ale to nie to samo. Będę jechał na podmianach wody i będę was informował i pytał o to co nie będę wiedział . Więc tak zapałem woda roku, zasolilem solą red są coraz. I tu zrobiłem błąd bo nie mam jeszcze żywej skały a zasypane juz piaskiem ok 3 cm. Odpieniacz tunze 9004 chodzi do tego grzałka wiadome i będę próbował na filtrze zewnętrznym echem 2217 plus z media przeznaczonym do morszczyzny. Zalalem do pełna dziś i czekam.

Moim końcowym celem jest stworzyć takie akwarium z takim środowiskiem jak ten gość który prezentuje swoje akwarium takie jak moje z tym samym filtrem zewnętrznym i innym odpieniacz em niż mój. Obejrzyjcie http://youtu.be/T70Yeu1pfqw

Można? Właśnie ze można! !!

A moje pytanie brzmi do was wyjadaczy:) czy mam wyjmować ten piasek przed włożeniiem żywej skały?

I ile mam czekać zanim wrzucę skalę?

Czy mam kupować jakieś bakterie na start?

Dzięki za pomoc i będziemy w kontakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie marszczenia. Jestem nowy i zakładam akwarium morskie. Mam praktykę ze słodkim ale to nie to samo. Będę jechał na podmianach wody i będę was informował i pytał o to co nie będę wiedział . Więc tak zapałem woda roku, zasolilem solą red są coraz. I tu zrobiłem błąd bo nie mam jeszcze żywej skały a zasypane juz piaskiem ok 3 cm. Odpieniacz tunze 9004 chodzi do tego grzałka wiadome i będę próbował na filtrze zewnętrznym echem 2217 plus z media przeznaczonym do morszczyzny. Zalalem do pełna dziś i czekam.

Moim końcowym celem jest stworzyć takie akwarium z takim środowiskiem jak ten gość który prezentuje swoje akwarium takie jak moje z tym samym filtrem zewnętrznym i innym odpieniacz em niż mój. Obejrzyjcie http://youtu.be/T70Yeu1pfqw

Można? Właśnie ze można! !!

A moje pytanie brzmi do was wyjadaczy:) czy mam wyjmować ten piasek przed włożeniiem żywej skały?

I ile mam czekać zanim wrzucę skalę?

Czy mam kupować jakieś bakterie na start?

Dzięki za pomoc i będziemy w kontakcie

 

Popraw proszę to gruzowisko słów.

Kubełek jest słabym pomysłem i nie powielej tego błędu. Hepka i żółtka przemilczę bo mowę mi odjęło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach sypiemy na końcu jak wyleci syf ze skały nie będziesz miał jak odessać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zrobić sumpa? Tak jak kolega napisał kubełek to kiepski pomysł. Piach ja bym już zostawił. Dobrze przepłucz skałę, a to co wyleci z niej wciągniesz niestety z piaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała musi lezec na szkle,bo inaczej bedzie sie obsuwac,wiec piach out i wtedy układasz skale.

Poza tym piach pod skałą nie bedzie oczyszczany przez zwierzaki kopiące ani Ty go nie bedziesz mógł odmulic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie morszczanie. Jestem nowy i zakładam akwarium morskie. Mam praktykę ze słodkim ale to nie to samo. Będę jechał na podmianach wody i będę was informował i pytał o to co nie będę wiedział . Więc tak zalalem wodą Ro, zasolilem solą red sea coral. I tu zrobiłem błąd bo nie mam jeszcze żywej skały a zasypałem juz piaskiem ok 3 cm. Odpieniacz tunze 9004 chodzi do tego grzałka wiadome i będę próbował na filtrze zewnętrznym eheim 2217 plus z media przeznaczonym do morszczyzny. Zalalem do pełna dziś i czekam.

Moim końcowym celem jest stworzyć takie akwarium z takim środowiskiem jak ten gość który prezentuje swoje akwarium. Jest takie jak moje tyle ze ja mam pół okrągłą przednia szybe z tym samym filtrem zewnętrznym i innym odpieniaczem niż mój. Obejrzyjcie

Można? Wyglada ze można! !!

A moje pytanie brzmi do was wyjadaczy:) czy mam wyjmować ten piasek przed włożeniem żywej skały?

I ile mam czekać zanim wrzucę skalę?

Czy mam kupować jakieś bakterie na start?

Dzięki za pomoc i będziemy w kontakcie

Poprawiłem błędy. Sorry ale te słowniki na telefonach to porażka. Na załączonym filmiku widać ze da się. A na moczowej to nie mam gdzie i jak wstawić sumpa. Wiec zostanie bez niego. Myślę że wyjdę dziś ten piasek. Chociaż część. A tak to wygląda na dzień dzisiejszy. post-3772-1395394990,0466_thumb.jpgpost-3772-1395395009,9586_thumb.jpg .

A po drugie to mieszkam w angli wiec mam dostępne tutejsze produkty do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać nie moczowej tylko na moje warunki się nie da bo mieszkam w bloku i mam oryginalna szafkę juwela pod akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sumpa pod wymiar szafki, ja mam bardzo malutki sumpik 32x30x30 i dało radę :)

Niestety lepiej byłoby gdybyś najpierw napisał a później założył akwa niż jak teraz, ciężko dorobić komin, zostaje kaskada na absorbery albo nad akwa postawić skrobaczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie morszczanie. Jestem nowy i zakładam akwarium morskie. Mam praktykę ze słodkim ale to nie to samo. Będę jechał na podmianach wody i będę was informował i pytał o to co nie będę wiedział . Więc tak, zalałem woda ro, zasoliłem solą red sea coral. I tu zrobiłem błąd bo nie mam jeszcze żywej skały a zasypane juz piaskiem ok 3 cm. Odpieniacz tunze 9004 chodzi do tego grzałka wiadome i będę próbował na filtrze zewnętrznym eheim 2217 plus z media przeznaczonym do morszczyzny. Zalalem do pełna dziś i czekam.

Moim końcowym celem jest stworzyć takie akwarium z takim środowiskiem jak ten gość który prezentuje swoje akwarium. jest takie jak moje z mniejszym filtrem niz moj i innym odpieniaczemj. Obejrzyjcie http://youtu.be/T70Yeu1pfqw

Można? Widac ze można! !!

A moje pytanie brzmi do was wyjadaczy:) czy mam wyjmować ten piasek przed włożeniem żywej skały?

I ile mam czekać zanim wrzucę skalę?

Czy mam kupować jakieś bakterie na start?

Dzięki za pomoc i będziemy w kontakcie

probuje edytowac te moje bledy ortograficzne w pierwszym poscie ale ciagle mi dodaje nowa odpowiedz. widac ze tu na forum nie mozna edytowac wystawionej wiadomosci. szkoda. wracajac do tematu. 

uparlem sie na akwarium na pierwszy raz tak jak jest z zewnetrzym filtrem i sorki ale ta kwestia juz jest rozstrzygnieta. Wiem ze chcecie mi doradzic jak najlepsze rozwiazanie ale sprobuje na tym filtrze. 

wiec biore sie za wyjmowanie piasku :((((( i prosze o pomoc z odpowiedzia na drugie i 3 moje pytanie 

ile mam czekac zanim wloze rafe?

czy mam kupowac jakies startery z bakteriami na poczatek czy rafa wystarczy aby stworzyc te bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano

Ja mam o 30l większe akwarium od Ciebie i wiem, że bez sumpa da rade mieć fajne akwarium, tylko że sump ułatwia zdecydowanie prace w i przy akwarium. 

Na kubełkach się nie znam i na początku też mi go odradzono, więc zakupiłam kaskade- czyszczenie co tydzień. 

Piasek odessij cały puki masz jeszcze czas.

Wkładaj skałe żywą lub martwą, załącz cyrkulacje potem zbieraj syf wężykiem z dna. Wlej bakterie mogą być prodibo biodigest w ampułkach, mogą być microbe lift special blend, nutrafin cycle.

Niech pokręci się przynajmniej tydzień bądz dwa zależy od syfu wylatującego ze skały, potem wsypuj piasek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za konkretne odpowiedzi Dock. O to mi chodziło. I ciesze się ze jest tu na forum chociaż jedna osoba która dodała mi otuchy. Az chce się zyc:))) . Tak zrobię jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci mi ktoś ile mam kupić żywej skały do 180l akwarium. Czy 36 kg to nie za dużo tak jak się zakłada 20 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% to zdecydowanie za dużo. 10 % spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś 18 kg będzie git. Mam odpieniacz

A z innej beczki. Chce kupić pompę cyrkulacja tylko nie wiem jaka. Na pewno będzie to tusze ale 6045,6015 czy może 6055

Sorki. Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żywa skalę i wyłażą z niej jakieś wezowidla. Czytałem że to normalne. Zastanawiam się tylko po jakim czasie po włożeniu żywej skały mój odcieniacz pokaże plane bo póki co to nic nie widać. A chodzi już 2godz czy tak ma być czy musze podłączyć pompkę powietrza. Pomocy

post-3772-1395779387,2695_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×