Skocz do zawartości
Klatez

180 l zakładam od podstaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie polecam ci trzymania tych glonów w głównym, do tego robi się komorę w sumpie zwaną refugium. Narazie bym nie dawał glonów bo nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. a co mam zrobić jak skalę pokryją te niedobre glony po paru pierwszych tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekać aż parametry wody pozwolą Ci na wpuszczenie ekipy czyszczącej- czyli kraby, ślimaki i czego tam dusza zapragnie, nie polecam wpuszczać krewetek na dojrzewanie akwarium, bo one potrzebują ustabilizowanego akwarium.

 

Tymi glonami, okrzemkami, dino czy cyjano na początku się nie przejmuj to norma i PRAWIE każdy przez to przechodzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ale wiecie człowiek przenośny, nie być mądry po szkodzie. na to wygląda ze poczekam i zrobię tak jak mówicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszyscy na początku się uczą. Jak masz czas to przeglądaj tematy odnośnie dojrzewania w akwarium i czytaj bardzo Ci to pomoże.

 

Jak już wszystko będzie cacy to wiesz gdzie mieszkam- coś się ukroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzcie jacy ludzie potrafią być kochani. szacunek Docik, na pewno się odezwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-3772-1396697428,8321_thumb.jpg atak moje akwarium wygląda teraz po tygodniu z żywą skala. Ja kupowałem żywą skałę to znalazłem coś takiego przyczepionego do skały zdjęcie poniżej post-3772-1396697594,4881_thumb.jpg. Czy ktoś się orientuje co to może być co z tego wyjdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym co do glonów w baniaku się negatywnie nie wypowiadał. Moje fajnie zaczęły tylą ścianę zarastać. Aż żal że będę je usuwał. Liczę że  w nowym baniaku tez to zrobią. Mam oczywiście na myśli makro glony. Resztę tępi ekipa czyszcząca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po długiej nieobecności. Skręciłem nogę w kolanie i teraz mam parę tyg z głowy. A co za tym idzie dużo czasu na pogaduchy. Wiec tak teraz wygląda moje akwarium

post-3772-1401807690,3725_thumb.jpg chciałbym wstawić filmik ale z aplikacji taptalk nie da się. Wszystko było ok z parametrami ale do czasu. Wczoraj tak to wyglądałopost-3772-1401807690,3725_thumb.jpg. Akwarium powoli dojrzewa i wygląda coraz lepiej.

A tak wygląda obsada akwarium oprócz korali których nazwy cały czas poszukuje na necie.

Plus 4 turbo snail

Co Wy na to post-3772-1401807690,3725_thumb.jpg

post-3772-1401807804,6734_thumb.jpg

post-3772-1401808044,7187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×