Skocz do zawartości
APAP75

pokrywa, czy akwarium otwarte?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam przesiąść się na coś większego i zaczynam kompletować sprzęt. Mam do Was kilka pytań:

 

1. Czy stosować pokrywę w morszczaku, czy też akwarium otwarte? Jakie są za i przeciw jednego i drugiego rozwiązania?

 

2. Jakiego koloru wybrać tło? Czarne czy niebieskie (w swojej 30 mam niebieskie - lepsze takie niż żadne, ale szału nie ma, brud widać, nie wiem jak było by przy czarnym)

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

popoczątkujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koronę i wydaje mi sie ze bez jakieś opaski sie nie obędzie chyba ze nie będziesz mial ryb. Mi wyskakiwały nawet przy oświetleniu nocnym. Szkoda ryb chcociaz ładniej wygląda otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pokrywie to ci się będzie akwa gotować chyba że kupujesz chłodziarkę a korona taka z 15cm rozwiąże problem skaczących ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pokrywy to tak jak kolega wyżej napisał, bez opaski raczej będą straty w rybach.

Jeśli na niebieskim tle widziałeś bród to na czarnym będzie wyraźniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wydaje się że korona to najlepsze wyjście. Co prawda parowanie jest większe niż przy pełnej pokrywie ale i tak warto bo możliwość manipulacji przy zbiorniku jest większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokrywa będzie się gotowac? Po co koledzy takie bzdury piszecie. Kwestia estetyczna + parowanie owszem zgoda ale nic poza tym. Przykryte akwarium może trochę wolniej oddaje ciepło ale różnica jest bardzo niewielka i przegrzanie zbiornika nie grozi nikomu kto ma w pokoju temp poniżej 23 a może i 24C.

U mnie akwarium jest przykryte plexi, sump odbudowany z małymi wywietrznikami aby wyciszyć i ograniczyć straty ciepła i przy temp rzędu 20-21,5C zima-lato grzałka niestety chodzi bardzo często aby utrzymać te 25-26C.

Wg mnie jeśli w mieszkaniu nie ma już na starcie jakiś dziwnych wysokich temperatur a utrzymuje się typowa pokojową temp ok 21-22C przykrycie akwrium na 100% nie spowoduje ogrzania zbiornika do poziomu 25-26C pozwoli za to oczszedzic parę zł w skali roku.

( wyjątek mogą stanowić oczywiście przypadki gdy w akwarium znajdują się inne dodatkowe źródła ciepła takie jak wadliwe stare pompy, mocno nagrzewajace się lampy bez wentylatorów itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×