Skocz do zawartości
Adrenalina

Pierwszy baniak.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forowiczów. Chciałbym postawić dla córki pierwszy baniak morski. W swojej historii miałem już duże zbiorniki ale nigdy solanki. Uważam że dorosłem do tego i przyszedł czas najwyższy na morszczycnę. Raczkuję w tym temacie więc nie będe zgrywał pana encyklopedii czy wójka google. Zwracam się tu z prośbą o delikatne potraktowanie i pomoc doświadczonych w tym temacie osób. A więc: interesuje mnie bańka 50x50x50 ale zastanawiam się nad 60x60x60 który wybrać wymiar? Chciałbym aby to była kosteczka. Czy coś zaproponujecie? Teraz pytanie co z częścią mechaniczną-osprzętem? Może jakieś cenne sugestie, rady? Ze sprzętu mam nową pompę new jet 3000 którą chciałem wrzucić do swojego dawnego malawi ale niestety się rozstaliśmy ze względów gabarytowych.

 

Kochani kilka pytań:

 

1. Który baniak 50x50x50 czy 60x60x60?

2. Jaki odpieniacz?

3. Jakie oświetlenie? Czy jedno HQi 150W wystarczy i 2x T5?

4. Lepiej zamontować komin zewnętrzny (wiem że dużo więcej miejsca mam w środku na aranżację ale nigdy takowego nie miałem...) czy wewnętrzny.

 

To pytania które mi się nasówają. Jeśli będziecie mieli jakieś sugestie to chętnie wysłucham, poczytam, bo każda rada ma w sobie jakąś cząstkę dobrej wskazówki.

 

Dziękuję za uwagę i poświęcony czas na odpowiedzi.

Pozdrawiam Michał.

796 466 626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Rób najwieksze akwarium na jakie będzie cie stać utrzymać,przy załozeniu że koszt miesieczny to około 1zl/litr.

2.Mam w domu jakąs starą lampe hqi 150w(akwarystyczna,nie halopak) moge ci oddac za przysłowiową flaszkę.

3.Odpieniaczy jest wybór spory,zalezny od tego co chcesz trzymac w akwarium i funduszy którymi dysponujesz.

Na allegro często trafiają sie używki w dobrej cenie.

4.Ja bym robił komin zewnetrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz radę to wybierz akwarium 60x60x60 a nawet 65x65x60 do góry.

Odpieniacz Najlepiej jakiś mały model ze stajni Royal Exckusive np. 180. Lub ze stajni Tunze np. 9420 lub 9430 sporo osób chwali także odpieniacze ATI.

Do cyrkulacji polecę dwie pompy Tunze 6095 ale przy 50 na 50 będą za silne.

Kupuj najleprzy sprzet jaki możesz ponieważ nie opłaca się kupować dwa razy.

Edytowane przez FoxRacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Rób najwieksze akwarium na jakie będzie cie stać utrzymać,przy załozeniu że koszt miesieczny to około 1zl/litr.

2.Mam w domu jakąs starą lampe hqi 150w(akwarystyczna,nie halopak) moge ci oddac za przysłowiową flaszkę.

3.Odpieniaczy jest wybór spory,zalezny od tego co chcesz trzymac w akwarium i funduszy którymi dysponujesz.

Na allegro często trafiają sie używki w dobrej cenie.

4.Ja bym robił komin zewnetrzny.

 

Lampa zarezerwowana :)

 

2. W akwarium powiedzmy że chciałbym dla córki wrzucić dwa błazenki, jakąś krewetkę, rozgwiazdę i jedną jakąś kolorową rybę.

3. Właśnie z odpieniaczem mam problem bo nie wiem na jaki się zdecydować.

4. Komin na prwno zewnętrzy. Teraz pytanie jakiej wielkośći śrubunków użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

 


Do cyrkulacji polecę dwie pompy Tunze 6095 ale przy 50 na 50 będą za silne.
 

 

Oj obawiam się że troszke przesadziłeś :D

 

Te dwa cyrkulatory wychlapałyby wode nawet z kosteczki 60x60x60.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cergoth Owszem są ze spotym zapasem aczkolwiek mają fajny zakres stereowania. Są też niewielkie i jak na ich moc ciche i energooszczędne. Oczywiście są dość drogie i zawsze można wybrać tańsze rozwiązanie dalej korzystając z oferty Tunze. Moim zdaniem ich przepływ jest też znacznie zawyrzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×