Skocz do zawartości
proflo

Pierwsza podejście 63 litry optiwhite 60x30x35cm

Rekomendowane odpowiedzi

Na sam początek to witam wszystkich, którzy czytają ten wątek...  znalazłem się na tym forum jakieś 3 miesiące temu i od tego czasu jestem stałym bywalcem, na bieżąco przerabiam nowe posty, które wypisujecie.. tak mnie to wciągnęło, że postanowiłem sam założyć swój zbiorniczek zaczynając od zera..
w planach byl aquael nano reef 30 poczytałem trosze więcej i zmieniłem zdanie... wypadło na 63l 60x30x35cm poniżej napisze jaki setup posiadam i to czego nie posiadam, ale będę miał zamiar posiadać chyba, że doradzicie coś lepszego... podam również cenę jaka zapłaciłem za sprzęt który kupiłem dla tych ktorzy chcą zacząć przygodę z akwarium morskim i nie maja zielonego pojęcia co potrzebują i "ile to kosztuje???" brakowało mi takich postów dlatego zadbam o to bym w moim można było się dowiedzieć co ile kosztuje w cenach wliczyłem przesyłki jeśli z nich korzystałem..

Na stanie mam:

Akwarium FULL OPTIWHITE 60x30x35 (63L) 228 zl.
Odpieniacz używany Tunze 9002: 300zl.
Belka oświetleniowa używana Hagen glo T5 2X24W: 139zl.
Grzałka Eheim Jager 75W: 75zl.
Cyrkulator Newa Wave 1.6: 114zl
Swietlowki: Sylvania Coralstar 15000K i Sylvania Aquastar 10000k: 74 zl zamiast Aquastar chcialem Marinestar niestety nie było sprzedawca mówił ze Aquastar tez będzie dobra a Wy jak to ocenicie nadaje się?
Hydrometr Sera: 34zl
Termometr Aqua nova 4,5zl
Tło czarne/ciemno niebieskie Penn-Plax 9zl
Klej do tła JBL FIXOL 50 ML: 20zł
Mata pod akwarium 8zl

W planach mam zamiar kupić jeszcze:


Sól- Instant Ocean 8kg: 85zl
RO+DI: 150zl http://www.filtrwody...ERALIZATOR-/122 ten będzie dobry korzysta ktoś z Was?
Miernik TDS dual DM1 l: 110zł
Żywa skala: 8kg
Żywy piach Nature's Ocean Bio-Activ Live Aragonite 4.54kg : 55zł.
Salifert Zestaw NH4, NO2, NO3, PO4 139zł czy te beda odpowiednie? czy możejakieś inne wybrać ?

Jeśli zbiornik się u stabilizuje, a ja nazbieram kolejnego grosza w planach mam:

Amphiprion ocellaris 2x 45zl
Calcinus elegans  : 30zl
Lysmata wurdemanni: 48 zl
Tectus fenestratus: 10zl
Strombus sp.  25zl

Chciał bym jeszcze Dascyllus aruanus  tylko z tego co czytałem to jest agresywny? może Gobiodon okinawae  albojakaśbabkę (nie Baba-Jage) tongue.png

Z korali to jeszcze nie wiem co będę chciał mieć na pewno to co będzie najtańsze do zgarnięcia w dziale targowisko lub wymienne za "piwko" tongue.png w zbiorniku przydał by się jakiś jeden ukwiał dla Błaznów może Entacmaea quadricolor lub Euphyllia paradivis chyba ze macie jakiś inny pomysł?

To tyle na dziś ).gif jeśli możecie pomoc z góry będę wdzięczny pozdrawiam:) 

Edytowane przez proflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niektórzy używają świetlówek sylvian i podobno są dobre, ale ja się na nich nie znam. Jeżeli chodzi o osmozę myślę, że będzie dobra. Co do testów, to zależy na co się ustawiasz, bo przy sps będziesz potrzebował jeszcze testów na: Ca, Mg, Kh. Dascyllus to agresywna rybka i nie polecam ci jej do małego litrażu. Ukwiał dla błazenka to podstawa moim zdaniem, gdyż jednak on musi się stymulować i mieć poczucie bezpieczeństwa, jaką daje mu ukwiał, a jeśli chodzi o wybór to trzeba poszukać jakiegoś, ładnym też jest heteractis crispa, euphyllia jest koralowcem LPS, ale błazenki też lubią w nim przybywać, tak jak mój.

powodzenia

maks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. A jest ktoś kto się zna na tych świetlówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem obydwu rodzajów świetlówek, są fajne, coralstar jest dość ciemna, ale wykręca czadowo kolor, aquastar klasyczne białe światło, najlepiej jak masz możliwość zobaczyć w sklepie jak świeci

tu jest pokazane mniej/więcej jak świeci coralstar

http://reefcentral.pt/tag/ati-trueactinic/

Edytowane przez enigma17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NR był temat o świetlówkach, wpisz w google ,,Mity, czy prawda- świetlówki różnych producentów", bo niestety nie jestem wstanie wkleić linku. I jeszcze z tego co wiem to świetlówki sylviana, są robione przez tą samą firmę co AM i ATi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dascyllus-a to mam dwa i mogę potwierdzić, że non stop się ganiają. Gdybym mógł któregoś złapać to bym wydał bez wahania. Chociaż z drugiej strony są bardzo ciekawe w zachowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o świetlówkę Sylvania Aquastar bo gdy przywiozłem ja do domu przeczytałem o niej ze może spowodować mocny przyrost glonów a ze nie było na stanie Marinestar nie miałem wyboru... ale przyznam ze Coralstar i Aquastar ładnie oświetla moje puste akwarium:P 

 

Co do  Dascyllus-a napewno ciekawa rybka przy czym bardzo ładnie ubarwiona koszt jej tez nie jest wysoki zobaczymy później, ale to jeszcze trochę potrwa za nim zaleje baniaczek i wszystko się w nim ustabilizuje... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie sprzęt z kompletowany wygląda to tak:)
Potrzebuje jeszcze wodę z podmianki ok 40l okolice Wrocławia i żywej skały  jak ktoś coś wie proszę o info

 

 

1ki2.jpg

Edytowane przez proflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej w końcu po 3 miesiącach udało się odpalić zestaw:) Wodę i skałę ok 9kg dostałem od  sebring-a

za co mu bardzo dziękuje;)
Kilka zdjęć jak to wygląda:

Całość
9t6l.jpg

Parazoanthus i jakieś zoa dokładnie nie wiem na tej skałce są tez takie fioletowe nitki nie wiem co to jest proszę o pomoc w identyfikacji ?

n7al.jpg

Znalazł sie slimaczek ale nie wiem jaki to jest ?

fioc.jpg

Jakaś rurka? w której coś jest,reagowało na światło, ale nic z niej jeszcze nie wyszło

zc4j.jpg

Słabe zdjęcie, ale to jest naprawdę male wydaje mi się, że jakaś gąbka i jakiś 1 polip zoa ale nie jestem pewien

30sg.jpg

Pojawił się również  niechciany gość to tak dla smaku ze by nie było zbyt łatwo;P

fzjt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą aiptasia to zajmij sie lepiej teraz, pozniej może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci to wszystko wyszło!!! Powodzenia życzę w dalszym boju, a będziesz go potrzebował!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:-) za życzonka dziękuję i pozdrawiam :-) co do tej aptasi to jutro spróbuj kwaskiem cytrynowym ją załatwić...

Znalazł się też ok 5cm wieloszczet ale nie zdążyłem zrobić zdjęcia narazie niech sobie żyje jak będzie większy to się nim zajmę

Edytowane przez proflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie nie baw się w kwasek, tylko wyjmij skałę i odłup ten kawałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ona siedzi w takim kanaliku ciężko będzie odlupac ją z tej skały... A jak bym zagotowal wodę z ro i rozpuscil dużo kwasku i szczykawka wbił się w nią?

Oszczwiscie poza akwarium to chciałbym bym zrobić...

Edytowane przez proflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz 100% pewności, że ją całą zabijesz, jak zostaną zarodniki to po temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten slimaczek to Oliva carneola:) http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/3091_Oliva_carneola.htm

 

Znalazła się tez mała rozgwiazda Asterina, niestety wolałem się jej pozbyć mimo, że przyjmnie wygląda.. 

sklj.jpg

Edytowane przez proflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co to takiego te fioletowe? nie chodzi mi o glony wapienne.. 

 

hlgp.jpg

Edytowane przez proflo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×