Skocz do zawartości
Marek132

Moje pierwsze 500l + 200l - Poligon doświadczalny!

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, w tej chwili powinno być coś koło tego. Sprawdziłem parametry wody:

 

NO3 - 5

NO2 - 0

PO4 - 0,1

 

Zobaczymy co będzie się działo rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że dziś sylwester do życzę wszystkim zaglądającym w to miejsce Szczęśliwego Nowego Roku i sukcesów w baniakach, oby rybki się odżywiały a korale rosły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wzajemnie. Ale jak dla mnie to zmetnienie wygląda na zakwit fito. Ja bym dorzucił wody z dojrzałego zbiornika razem z syfkiem z sumpa.

Dzięki. Wzajemnie. Ale jak dla mnie to zmetnienie wygląda na zakwit fito. Ja bym dorzucił wody z dojrzałego zbiornika razem z syfkiem z sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wzajemnie. Ale jak dla mnie to zmetnienie wygląda na zakwit fito. Ja bym dorzucił wody z dojrzałego zbiornika razem z syfkiem z sumpa.

Dzięki. Wzajemnie. Ale jak dla mnie to zmetnienie wygląda na zakwit fito. Ja bym dorzucił wody z dojrzałego zbiornika razem z syfkiem z sumpa.

 

Myślę, że masz rację. W tej chwili sytuacja jest o połowę lepsza. Dziś planuję dodać żywej skały do zbiornika ok 20 kg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualna fotka akwarium. Całość fito usunąłem UV. W między czasie dokupiłem 20 kg żywej skały co zmusiło mnie do przeniesienia części skały do sumpa oraz poukładałem skałki jeszcze raz. Uzbierało mi się też trochę szczepek korali, które w najbliższym czasie zamierzam umocować na skale.

 

 

IMG_8168.JPG

 

 

Mam też pasażera na gapę prawdopodobnie jest to ukwiał  Entacmaea sp. 1?

 

IMG_817172.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Mareczku co tak cicho u Ciebie się zrobiło, daj jakieś fotki baniaczka! Co się zmieniło od 11 stycznia  ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden ukwiał raczej Ricordea yuma lub Rhodactis.

Dzięki za identyfikację.

 

No Mareczku co tak cicho u Ciebie się zrobiło, daj jakieś fotki baniaczka! Co się zmieniło od 11 stycznia  ;)

Pozdrawiam

Wrzucę Dorcia za kilka dni, bo mam bałagan trochę w akwa, a mam nowego gościa co się aklimatyzuje i nie chciał bym go stresować podczas porządków dodatkowo ;)

Edytowane przez Marek132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotki zrobione na szybko. W ostatnim czasie z technicznych rzeczy to uruchomiłem na tym samym obiegu szczepkarium 60l oraz dokupiłem 2 x reaktor do fitoplanktonu. Rozpocząłem hodowlę wrotki i solowca w najbliższym czasie uruchomię jeszcze widłonogi.

 

Z życia są 3 mandaryny parka w dużym i mniejszy jedzący mrożonki w mniejszym. Od 4 dni aklimatyzuję białobrodego. Jest też trochę nowych korali między innymi 2 euphylie.

 

DSC0052584.JPG

 

DSC00544.JPG

 

DSC00567.JPG

 

DSC00554.JPG

 

DSC00560.JPG

 

Ze względu na białobrodego nie chcę za bardzo grzebać w akwarium więc miejscami na szybach widoczne są glony. Tylnej szyby i jednej bocznej nie oczyszczam ze względu na ryby żywiące się glonami między innymi białobrodego, który skubie sobie z nich glony.

 

Skała jest tak ustawiona, że ryby mogą pływać w koło skały.

Edytowane przez Marek132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie z technicznych rzeczy to uruchomiłem na tym samym obiegu szczepkarium 60l oraz dokupiłem 2 x reaktor do fitoplanktonu. Rozpocząłem hodowlę wrotki i solowca w najbliższym czasie uruchomię jeszcze widłonogi

to już wiem skąd będę brał szczepki  i robale do baniaka. Pozdrawiam i powodzenia życzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Mareczku :blush: widzę, że lecisz do przodu!!! Tak trzymaj i więcej fotek poproszę  :thumbsup:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ale teraz to przeginasz z tą aktualizacją, jak to jest możliwe że ostatnia była 1 lutego?

Chyba o mnie zapomniałeś!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zamknąć projekt i zrobię akwa jeszcze raz jak dom wybuduję i będę miał specjalne miejsce na akwa. Także temat do zamknięcia :/

Edytowane przez Marek132

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×