Skocz do zawartości
Swietlik

Aquael FZN 3 - lifting, ulepszenie, dodatki

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz był w większej komorze bez przeróbek. Pokrywy z kaskady nie zakładałem. Resun sk-300 to cichy odpieniacz (ale to tylko moja opinia).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ogólna przejrzystości wody w akwarium poprawiła się?

Tak, sama mialam ten temat poruszyc. Przejrzystosc wody poprawila sie po 2ch dniach od założenia kaskady :). Chwilowo mętnieje na czas karmienia i czyszczenia szyb ale ogolnie jestem zadowolona. Jak dokupie sobie ta flizeline i bede wymieniać co tydzien to mysle, ze bedzie git z mechanicznym czyszczeniem. Teraz musze wybrac jakis odpieniacz, najlepiej skuteczny i niezbyt glosny. Napisalam do Tomko (?) ktory robi odpieniacze ze strzykawek. Rozgladam sie w tym temacie i czytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslac o zakupie fizeliny przypomnialam sobie ze jakis czas remu kupilam jakas nowinke w Rossmanie:

Jednorazowe sciereczki Jana

Material z jakiego sa wykonane wygladaja jak fizelina tylko jest miekkszy, gestrzy i badziej plastyczny. Po wylozeniu go na gabki filtrujace, doslownie po 15 minutach zauwazylam ze woda stala sie czystrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest niczym nasaczony ? jakas chemia, ktora mogla by przesiaknac do wody ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym pomyslalam ale nie. Sa jalowe.

Oto jak wygladaja po te sciereczki po dobie w obiegu:

Moim zdaniem super sie spisaly. Ten rdzawy pyl ciagle latal mi po zbiorniku bo oryginalna gabka z filtra ma za grube oczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brak biologii na zlozu oznacza procesy gnilne. Czyli wzrost związków szkodliwych.

Ale czy ta biologia nie moze zyc na gabce ktora jest w calym jednym koszyku filtra i troche w drugim koszyku nad Purigenem i PhosGuard? Edytowane przez Swietlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do FZN-3 wkładaliście resuna sk-300 ? czy tylko ja jestem tak ułomny i nie umiem go zmieścić :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×