Skocz do zawartości
FoxRacing

Ciekawostka - Ale aż mnie zatkało

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poczyniłem dziś bardzo ciekawą obserwację. Mianowicie. Ponieważ pierwszy raz mam akwarium przeznaczone na drobne skorupiaki. I zawsze miałem dużo ryb grasujacych na skale. Nigdy nie poświęciłem czasu na obserwację takich stworów jak Kiełże. Początkowo było ich niewiele i pokazywały się wylko w nocy. Od jakieś 2 tyg wychodzą wieczorem ale gdy jeszcze się pali światło. Od kilku tygodni zaopserwowalem też brak przyrostow glonów wapiennych i nie było to spowodowane parametrami. Pojawiły się też drobne ubytki na młodszych przyrostach. Odlapujac dziś larwy krewetek przypadkowo oswietlilem latarką stado tych stworów. W nienaturalny sposób zgromadzonych w jednym punkcie na odsłoniętym puncie szyby wielkości monety 50gr bylo ich ok 15-20szt. Ten punkt okazał się czerwonym glonem wapiennym. Po 40min był wygryziony od środka a po 2 h prawie go już niema. Spotkaliście się kiedyś z takim zjawiskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nagrać filmik. Ale zaciemno było już. Ale wiedząc już o takiej sytuacji spróbuję dziś zrobić foto lepszym sprzętem.

Edytowane przez dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×