Skocz do zawartości
mnichu

Poparzona montipora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś wieczorem szczepka montipory digitata spadła na euphyllie, jak ją postawiłem na miejsce to zauważyłem że z jednej strony zrobiła się taka jasna więc chyba euphyllia ją poparzyła. 

Czy motipora jest już spisana na straty  :( czy może jest szansa że się jakoś pozbiera?

Jeśli pytanie jest głupie to przepraszam ale pierwszy raz takie coś mi się przydarzyło...

Pozdrawiam Marek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżała około minuty, może nawet krócej. Strąciłem ją niechcący podczas odławiania ryby która zaczęła podgryzać polipy. Dziś rano montipora wygląda już chyba normalnie (dlatego piszę chyba bo jeszcze nie świeci się światło w akwarium i słabo widać). Cieszyłbym się bardzo gdyby jej nic nie było bo raptem od dwóch dni mam dwie pierwsze w moim życiu szczepki twardzieli i nie chciał bym ich zmarnować.   

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi talerzówka przewróciła się na ukwiał dywanowy i zeszła jej tkanka w miejscu styku z ukwiałem, ale za parę dni z powrotem wszystko ładnie zarosło. Pewnie zależy od wielkości tej szczepki i rozległości poparzeń.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montipora w tej chwili wygłąda już całkiem normalnie, nie ma śladu po wczorajszym zdarzeniu więc nie potrzebnie podnosiłem alarm ale dziękuję serdecznie za odzew  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×