Skocz do zawartości
Linf

112L i kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku wypada się przywitać jako,że to pierwszy post na forum.

 

Mam zamiar postawić szkiełko 112L i mam kilka pytań a nawet prośbę o skorygowanie moich pomysłów.

A więc:

Jako cyrkulację 2x JVP-101

Odpieniacz Resun 300

Światło 3x18W i 2x24W lub 2x18W i 2x24W

 

Filtracja : Widziałem,że używane są kaskady FZN lub sumpy a na sump nie mam miejsca więc pomyślałem,że wykorzystam filtr zewnętrzny kubełkowy,który też może pełnić w pewnym stopniu rolę cyrkulatora.

 

RO: Mam obecnie filtr RO3 i czy mogę go wykorzystać dokupując żywicę ?

 

Temat skał,soli i dojrzewania będę poruszał w miarę rozwoju tematu i kompletowania sprzętu.

 

Pozdr. Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz może być za mały .

Oświetlenie i cyrkulacja ok 

Tylko do czego ta filtracja miała by służyć ?

Ro jeśli nie jest zużyte to będzie ok.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtracja jako miejsce na np. absorbery.Rozmawiałem z kilkoma osobami i każdy mówił,że filtr musi być.Skała tez pełni rolę filtra ( o ile mi dobrze wiadomo). Chcesz powiedzieć,że taki baniak może obejść się bez filtra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr to odpieniacz bialek i zywa skala,czyli system berlinski,i taki jest polecany pocztkujacemu,w kubelku moga zbierac sie zanieczyszczenia mechaniczne ktore beda sie rozkładac i zanieczyszczac wodę.NO3 i PO4 z ktorymi nie dasz sobie rady.

A wiedz że zwiazki te muszą być w akwarium morskim na dużo nizszym poziomie niz w słodkim.

Absorbery natomiast potrzebujesz w bardzo malej ilości np;wegiel ok 100ml adsorber na PO4 w podobnej ilosci,wiec stosowanie do tego celu kubelka kilka litrow pojemności może być kłopotliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki zbiornik ,nie polecam 2 * jvp101 ,jvp 100 mlyn robia w takim akwarium:-) ,Resun 300 na poczatek po przer da rade ale pozniej trzeba zmienic wiec nie wiem czy warto,swietlowki T8 troche slabe i maly wybor ,kaskada na absorbery ok miesci sie tam Resun:-) .

Ja startowalem na T8 narva blu i aquastar plus ledy 50w ale lepiej T5:-) O filtrze kubelkowym zapomnij przy morskim.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×