Skocz do zawartości
Maksym

Ciekawy wątek na Akwaświat

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytałem, co prawda na innym forum, ale czytałem. To akwarium już nie istnieje, zmieniło właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale woda cudowna we wroclawiu nadal istnieje :)

ja jade juz 16 miesiac bez podmianki :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ten wątek mnie zainspirował 2 miesiące temu do zgłębienia tematu morszczaków ;)

Jedyne czego nie rozumiem to jak mu wyszło 2-2,5k za 370L jak w mojej wstępnej rozpisce za 200L wyszło mi około 4k...

Edytowane przez mpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to właśnie metoda na "kranówce" - wszystko po kosztach i ... akwa ma nowego wlasciciela :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ten zbiornik zainspirował wielu ludzi do założenia akwarium morskiego.Podziwiałem , podziwiam i będę podziwiał.

Za chwilę wyłączę odpieniacz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wielu którzy planują solniczkę trafia na ten watek, podnieca się, że przecież tak się da, to i mi sie uda, a później płacz i zgrzytanie zębami;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie powiecie że nikt z was się nie zastanawiał jak to możliwe ? A może by spróbować ? Ja osobiście nie zdecydował bym się na taki krok.Sam nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ... NIGDY. Wczesniej mialem ladne Malawi ( w sumie 2 ) to byly akwa prawie bez sprzetu, ladne ( a'la morskie ) , estetyczne i atrakcyjne.

Morskie podoba mi sie glownie dzieki SPS i LPS. Skoro takie zwierzaki mam miec to staram sie zblizyc do tego co w oceanach jest ( w ramach rozsadku ) czyli Slonce ( lampy ), system natelniania wody i odpieniania bialek ( odpieniacz ), oczyszczanie (absorbery, metody typu zeovit ), świeżość wody ( tygodniowe podmiany )

Nigdy nie mialem parcia na zbiornik - sadzawke typu Perpetuum mobile. Takim bylo Malawi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o co chodzi :D Sam bawiłem się też w malawi super świetna sprawa ! Chociaż podmianki też robiłem co tydzień żeby zmusić ryby do tarła :P

Dwie świetlówki , jakiś filtr zewnętrzny i do przodu :) Pamiętam chwile napięcia jak zakładałem solniczkę.Czy dam radę ? Czy mi się uda ? Ale w sklepie stał reefmax bez żadnych ulepszeń , bez ciśnienia.I jakoś poszło :D Jednak pozbyć się całego sprzętu to nie na moje nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż - akwarium kiviego - było ładne z naciskiem na było - temat się dawno urwał- cisza i cisza - nagle stary film i nowy właściciel.

W odpowiedzi na pytanie autora tematu - nie da się i się nie uda - takie moje zdanie.

Są sprawdzone sposoby prowadzenia baniaków w normalnych kosztach - bo chyba dlatego kivi zdobył taką popularność, że to mały koszt miał być - tylko, że (nie chce mi się teraz tego czytać od nowa i liczyć) - czy naprawdę to było takie tanie :P

Kilka cytatów z tematu kiviego - te na odwróconym tle to jego wypowiedzi z tematu na NR -link macie wyżej w postach - a normalne - moje myśli :

- Rybki były ale padły

no cóż

- Wniosek z tego doświadczenia taki, że tej wielkosci zbiornik wymaga przynajmniej sporadycznego odpieniania

a jednak :P

- Zbiornik dalej działa jak działał - bezobsługowo: oświetlenie 2xT5, odpieniacz 8h na dobę, podmiana 20 l raz na 2 tyg i araga milk na oko. cz

czyli jednak coś robic trzeba

- jakies pó roku temu uznałem ze RO jest tak stare ze i tak nie spełnia swojego zadania i zaczałem lać kranówkę

- Jeszcze wkleje dwie fotki z moim sfaceliftingowanym skalarem :-) odpowiedzialnym nota bene jedynie za pomiar temp, właczanie świateł, kontrole grzałki i dolewkę.

więc coś jednak pracuje

- nie karmiłem 2 tygodnie, co skończyło się zgonem flavescen

http://nano-reef.pl/...120#entry185613 - tu fotki taniego akwa - no nie wiem czy takie akwa by mnie tanio kosztowało - pytanie ile to tanio i dla kogo :P

-Chciałbym jednak zaznaczyć jedną rzecz. Bo może to wszystko wyglądać, że koleś sobie olewa akwarium i właściwie nie wiadomo o co chodzi, że coś tam wogule jeszcze żyje. A to jednak nie do końca tak jest.

- Mam teraz koszmarnie mało czasu i zbiornik zyje własnym zyciem, co oznacza jakies kilka miesięcy bez odpieniacza (kostka zarosła glonem, nowej nie kupiłem) i grubo ponad pół roku bez podmian.

-widac po zdjęciach ,że się pogorszyło

-Zdaża się to już 3 czy 4 raz, co zresztą mozna zaobserwować uwaznym okiem przeglądając ten wątek. Zjawisko polega na tym, ze po okresie gwałtownego rozwoju, clavularia zamyka polipy, a po pewnym czasie pokrywająca skałe tkanka zaczyna ulegac atrofii... Zjawisko trwa do momentu kiedy w wielu miejscach gdzie niegdyś zielenił się bujny "trawnik" zostaje naga biała skała. Potem clavu odradza sie i ponownie wchodzi w fazę intensywnego rozrostu. niestety proces trwa kilka miesięcy i wpływa na wygląd akwa

-Wychodzi na to- że nastąpił koniec clavularii w moim akwa.

- z doświadcznia powiem - miałem tak samo przy podobnym prowadzeniu akwa

-Clavularia obumarła praktycznie w całości, akwa się lekko rozchwiało, ale jak już powszechnie wiadomo, najlepiej poczekać

-woda z kranu, ale odstana

-Żółtka nie ma od dawna

-po obumarciu clavu zbiornik uspokajał się kilka miesięcy

-W efekcie widać wyraźne pogorszenie kondycji niektórych korali

-Moje 3 czy 4 aptisie, które siedziały od lat cicho stłamszone natłokiem innych jamochłonów naraz zapragnęły się rozmnażać

28 luty 2011 - w zasadzie ostatnie foty

29 sierpień 2012 - nagle pojawia się kivi :)

29 listopada 2012 :

-Niestety przez ostatnie pół roku, stało ono zupełnie porzucone. Właściwie dolewałem tylko odparowaną wodę. W końcowej fazie swojego funkcjonowania wyglądało słabo. Euphylia rozrosła się w sposób zupełnie niekontrolowany i doprpowadziła do wyjałowienia wody. Zresztą może nałożyły się na to też inne czynniki, których nie miałem ani czasu, ani energii, roztrząsać. Nowy własciciel mojego mieszkania, będzie (zresztą przy mojej niewielkiej pomocy ;-) restartował zbiornik

- restartował zbiornik !!!

I mimo ,że to akwarium bardzo mi się podobało - to dalej będę twierdził - na podstawie wypowiedzi kiviego w tamtym temacie - że tak się NIE DA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi piekne - taka jest prawda tego akwa. Wszystko mozna ubarwic ale jak sie czyta miedzy wierszami to mozna dojsc do prostego wniosku - koles doprowadzil do zgonu akwarium w pare miesiecy. I zaden szacun czy podniecenie, poprostu zbiornik byl stabilny i to wydluzylo agonie i czas kiedy wszystko walnelo.

Jka ktos tak planuje utrzymac zbiornik to niech kupi sobie kule i zlota rybke - dla mnie taka metoda to znecanie sie nad zwierzetami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×