Skocz do zawartości
czerest

Beast 1200 zmiana pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy jest szansa na poprawienie wydajnosci odpieniacza Best 1200 poprzez zmiane oryginalnej pompy na inna badz tez przerobke obecnej pompy (oryginalnej czyli wave 2000l/h) ? Jesli tak prosze o informacje jaka pompa najlepiej by sie sprawdzila w tym odpieniaczu .

Pozdrawiam

Czerest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem kiedy pompe w beast na bardziej wydajna i niestety wode wybijalo do kubka sciekowego. Potem wpadlem na pomysl zeby uzyc pompy mniej wiecej tak samo wydajnej ale zastosowac w niej super wirnik.

 

wirnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj wlasnie kombinowalem z zylkami takimi jak na zdjeciu by polepszyc dzioalanie tego sprzetu i wydaje mi sie ze nic nie pomoglo:(

Chyba w niedalekiej przyszlosci, go sprzedam i wezme cos ze stajni THCSkiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie nie liczcie niestety nigdy nie mailem zadnego besta w rece ale germance tuninguja to wlasnie pompami aquabee z takim wirnikiem jak pokazal Mariusz

TDS moze nie miales efektu bo nie kombinowales z zwezka Venturi-ego a ona ma ogromny wplyw na prace odpieniacza

http://www.shop-meeresaquaristik.de/product_info.php?info=p3617_Aqua-Bee-UP2000-1-mit-Geweberad-Fadenrad.html

Tylko nasuwa sie pytanie czy takie zmiany maja sens raz zakup odpieniacza dwa zakup innej pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Thcskiba taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje . A na zadane przez Ciebie pytanie: czy takie zmiany maja sens raz zakup odpieniacza dwa zakup innej pompy? Odpowiedz jest jedna NIE maja sensu . Opieniacz pieni w 300l ( dedykowany jest niby do 1200) i sie narazie spisuje parametry wody sa ok .Ale jak dojdzie wiecej zwierza trzeba bedzie kupic cos lepszego .

Pozdrawiam

Czerest

keep on boogin'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wirnikow to przesadzaja z ta wydajnoscia moze maja zblizony wynik do podawanego ale na "sucho" bez obciazenia jak idzie w prace to spada srednio o 30-40% :)

Ale w przypadku besta to i tak byla by ogromna roznica co do oryginalu

Gorzej ma to sie w odpieniaczach ATI

Mam zamowione rotametry z bardzo dokladna skala wiec jak przyjda zrobi sie testa z wasza pomoca czyli kilka rodzaji pomp mam ale nie wszystkie jak bedzie brakowac poprosze o podeslanie przetestuje i odesle

Wyniki przedstawie pozniej na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thcskiba a czy taka pompa do której link zamiesciles kilka postów nizej jest do kupienia w Polsce? I czy wystarczy ja tylko podłączyc do odpieniacza czy trzeba jeszcze cos dłubac przy zweżce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia czy sa u nas dostepne ale jak co zapytaj Tomka z Erybki on lubi miewac takie wynalazki

Jak co to Mrutzek wysyla bez problemu do Polski

Jesli kupisz ta pompe co jest na linku to zwezka juz tam jest nic nie trzeba bedzie przerabiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×