Skocz do zawartości
Koliber

Moje 216L ...... prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak

Na wstepe chce przywitac wszystkich na formu , ........... i odrazu przeprosci bo czytajac to formu zapewnoe dostane od wac co nieco....

Ale wracajac do mojego zbiornika,........ wiec moze od poczatku moja przygoda z solniczka zaczela sie jakis tydzien temu (do tej pory jednynie widzialem w sklepie ewentualnie w jakim oceanarium i myslalem ze o za drogie hobby ) wiec mialem zawsze akwarium slodkowodne. Lecz wlasnie tydzien temu znajamu poprostu przywiozl do mnie caly zbiornik razem z osprzetem w jednym wiaderku dostalem zywe stworzenia , w kolejnym zywa skale , ....... kosztowalo mnie to przyslowiowa zlotowke a wlasciwie funta. Z racji tego ze byl to anglik a ja sam mieszkam w tym kraju nie przywiazywal wagi do tego zeby to akwarium sprzedac tylko przywioz do mnie mowiec ze wie ze u mnie ten sprzet sie nie zmarnuje. jak zobaczylem to wszystko na biegu zaczolem szukac informacji jak popodlaczac , i jazozyc to akwarium , .............. szybko pojechalem do sklepu kupilem 250 litro zasolonej wody i zaczolem budowac caly zbiornik , oczywiscie po wlaniu wody nawet nie probowalem wpuszczac zywych organizmow czytajac ze akwarium musi dojrze i wglebiajac sie w tema a mialem na to jakas godzine stwierdzilem ze lepiej oddac ryby do sklepu , ............ niestety koles w sklepie powiedzial mi ze niewie z jakiego zrodla sa ryby i niebedzie ryzykowal wiec po powrocie jedynym sposobem bylo wpuszczenie zwierza do mojego zbiorniak za co wielu przepraszam , ........ naszczescie minol tydzien sprawdzam paramerty wszysto jest ok koralowiec niechcial sie rozwijac byl jak martwy az to dzis okazalo sie ze odzyl (pomozcie go zidentyfikowac)wiec jestem dobrej nadzieii . to tyle prosze wiec o jakies rady co dalej

w zbiorniku zidentyfikowalem

2X Demoiselle

1x Mandarin

4x hermit kraby

2x turbo snails

2x cleanner shrimps

1 koralowiec niemam pojecia co to

1 slimak tak mi sie wydaje ale jakis dziwny jak bede mial fote podrzuce

post-2938-0-69119000-1351085578_thumb.jpg

post-2938-0-36948800-1351085586_thumb.jpg

post-2938-0-38405300-1351085594_thumb.jpg

post-2938-0-75647700-1351085601_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzis dokupilem 2x hydor koralia pompy 2800l/h do cyrkulacji narazie 1 zamontowalem mysle ze wystarczy

a co mandaryna to jakie mrozonki polecasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z artemią lub lasonogami. Zmniejsz poziom wody w odpieniaczu, bo ci czystą wodę leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

...wiec tak od mojego ostatniego postu wiele się zmieniło stary banieczek został zmieniony na nowy teraz jestem szczęśliwym posiadaczem RSM 250 dodatkowo został podpięty Deltec DC-300 Chiller do utrzymywania temperatury na stałym poziome w drodze jest nowy skimmer Delteca MC-500 ale już pewnie po nowym roku będzie.

na tą chwilę mój RSM wygląda tak :)

6382_6521.png

post-2938-0-32683400-1356982587_thumb.jpg

Edytowane przez Koliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie.

Tylko przy takim ustawieniu skały zmniejszyłeś sobie możliwości jej zasiedlenia.

Większość korali lubi i potrzebuje światła a na Twojej fotce widać że ten płaski na samym wierzchu kawałek mocno zacienia to co jest pod nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale kto powiedział, że w każdym akwarium ma być pełno korali? Zbiornik nie jest jakiś potężny, rybek trochę pływa i dobrze, że mają gdzie :)

Koliber, widać rozwój i najważniejsze, żeby się Tobie podobało i żeby zwierzaki się nie męczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie. Tylko przy takim ustawieniu skały zmniejszyłeś sobie możliwości jej zasiedlenia. Większość korali lubi i potrzebuje światła a na Twojej fotce widać że ten płaski na samym wierzchu kawałek mocno zacienia to co jest pod nią.
jeli chodzi o ten zielony faktycznie zacienia ale potrzebiwalem ustawic go wlasnie w ten sposob poniewaz ten pomaranczowy w glebi Tube Coral, Orange (Tubastrea aurea) jak byl posadzony w innym miescu pod swiatelkiem wogole sie nie rozwijal a chcac na niego popatrzec musialem znalezc dla niego ladnie zacienione miejsce . Co do akwa nadal niejet to docelowy zbiornik ale narazie dobry do nauki wiec cieszy moje oko ............ oczywiscie brakuje w nim tego co bym chcial ale jak narazie mam za malo doswiadczenia .... pozatym niedlugo czeka mnie przeprwadzka do nowego domu a juz sobie upatrzylem miejsce na zbiornik 500- 600L wiec ten narazie traktuje jako nauke

6382_6521.png

Pewnie tak, ale kto powiedział, że w każdym akwarium ma być pełno korali? Zbiornik nie jest jakiś potężny, rybek trochę pływa i dobrze, że mają gdzie :)/> Koliber, widać rozwój i najważniejsze, żeby się Tobie podobało i żeby zwierzaki się nie męczyły.

Dzieki za te slowa fakt faktem ostatnie 2 miesiace spedzone na formu zamiast pisania jakis glupich postow spedzilem na czytaniu i opracowywaniu planu dzialanie nie mowie ze jest latwo ale to co oferuje to forum to jest mega wiedza i szczescie ze tu trafilem :)

Najlepszego w nowym roku all

6382_6521.png

Edytowane przez Koliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×