Skocz do zawartości
Grzeniu88

płukanie martwej skały

Rekomendowane odpowiedzi

płukałem martwą skałę którą kiedyś miałem w zbiorniku, oczysciłem i moczyłem w wodzie(nie słonej)

moczyła sie pare dni z pompą cyrkulacyjną. po wyjęciu czuć lekki zapach zachodzących tam procesów nie jest to smród ale czuć że coś tam sie dzieje... czy to bedzie miało wpływ na jakość wody i zycia w zbiorniku czy skała jest do wywalenia.... chociaż słyszałem że skałę można ożywić...

prosze o pomoc w tej sprawie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Tester ożywiał skałę, pogadaj z nim, pewnie coś podpowie

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja zdecydowalem sie zabic chlorem tylko ze wzgledu na niesamowita ilosc majano, aiptasi i paru innych, blizej nie sprecyzowanych glutowatych narosli. Zbiornik w ktorym ta skala byla byl bardzo zapuszczony , a do tego skala przez jakis czas byla bez wody. Nie chcialem przywlec zadnego syfu do akwarium. Jesli Twoja skala jest zdrowa to nie ma sensu jej ubijac. Wsadz ja do jakiegos kubla czy beczki i uzupelniaj woda z podmianki. Wrzuc jakas cyrkulacje i zapomnij o niej na kilka tygodni. Jesli skala byla wolna od plag typu cyjano i dino to nie musi byc w ciemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała już w zbiorniku zapraszam do obejrzenia postu w dziale nasze akwaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat można usunąć jeśli zaśmieca bo już skała w zbiorniku i wiem co chciałem się dowiedzieć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×