Skocz do zawartości
zielony_mintaj

Perhydrolem w aiptasię

Rekomendowane odpowiedzi

Stosował ktoś z Was perhydrol do ubicia aiptasii? Podobno utlenia bezproblemowo, jedyny minus taki, że działa nie tylko na aiptasie ale na jakiekolwiek życie, jakie napotka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zbt dlugo wisi bez odpowiedzi....wybacz ....ale jesli chodzi o mnie to w swoim zbiorniku nigdy nie spotkalem sie z tym badziewiem ...mimo ze bylem przygotowany .

Rozczarowanie bylo wiekie.

Mysle ze jesli nikt do tej pory nieczego nie napisal to znaczy ze nikt nie probowal w ten sposob , wiec :

nabieraj w szczykawe i dzialaj .....nastepstwa opiszesz .

u mnie jesden ustniek zalatwil wszystkie miekkie o mieszczacych sie do dzioba koncowkach , ten sam ustnik dziesiatkuje apitasie we wroclawskim zoo

szkoda mi tyko tych korali co potrzboaly ruchu wody ....reszta jest ok...nasyepnym razem porobie fotki bo mam wejscia jako darczynca ..akwa 11tys l. i 6 akwarii po 1000l. no i najjnoqwsze w budowie na kilkadzisiat tysiecy litrow ,,oddane do uzytku w 2011 roku '

w kzdym badz razie jak by ktos chcial ..a bym we wroclawiu i mi bypasowalo ...to mozemy poglaskac wszystko ..od tygrysa ...po ..krokodyla

zapraszam :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem, ale w baniaku do którego przeniosłem kilka aiptazji które luzem stały na piasku: na początku się skurczyły (czy to po wbiciu igły w nogę czy rozpyleniu nad paszczą), by po kilku dniach ponownie się otworzyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem perhydrolem i niestety musze powiedziec ze z pozoru nieduza dawka faktycznie zabijala aiptasie ale spowodowala totalny rozjazd parametrow wody wkutek tego rozjazdu stracilem ladna Euphylie, ktora sie w moim zbiorniczku powoli ale skutecznie rozmnazala i nabierala ksztaltow. Reszta zwierzakow tez odchorowala. Generalnie to zly pomysl owszem skala po wyjeciu z wody i owszem ale Bron Boze zzeby sie to cholerstwo do wody dostalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie uzywam ocet ale to w sumie podobnie dziala. Poza stratami w glonach wapiennych brak skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zho: dlatego wolałem przenieść kilka aiptazji do innego baniaka, tak na wszelki wypadek. Różnych środków próbowałem, żaden nie podziałał z wyjątkiem Joe's Juice, którego używam i bardzo sobie chwalę, populacja ukwiałów znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×